Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Fifth Wall z branży PropTech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Cushman & Wakefield nawiązuje współpracę z Fifth Wall z branży PropTech

Udostępnij:

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) poinformowała dziś o nawiązaniu strategicznej współpracy z Fifth Wall, firmą venture capital, której głównym obszarem działalności są rozwiązania technologiczne dla branży nieruchomości na całym świecie.
Fifth Wall łączy innowacyjne technologie przeznaczone dla środowiska zbudowanego i wiodących podmiotów branżowych ze wszystkich sektorów nieruchomości. Drugi fundusz Fifth Wall, który zgromadził dotychczas kapitał o wartości 503 mln USD, jest jednym z największych funduszy nieruchomościowych i ponad dwukrotnie przekroczył wielkość pierwotnego funduszu, którego kapitał w maju 2017 roku zamknął się na poziomie 212 mln USD.

– Podejmujemy wszelkie działania w celu nawiązywania współpracy z wybranymi organizacjami, które pomagają nam tworzyć rozwiązania technologiczne kolejnej generacji z myślą o naszych klientach, współpracownikach i środowisku zbudowanym. Jesteśmy przekonani, że firma Fifth Wall to doskonały partner i doradca, a pracując razem zapewnimy klientom Cushman & Wakefield dostęp do najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych w naszej branży – powiedział Brett White, Prezes Wykonawczy i Dyrektor Generalny firmy Cushman & Wakefield.

– Fifth Wall dostrzega ogromne korzyści wynikające z naszego wyjątkowego modelu funduszu, który staje się scentralizowaną platformą dla największych firm nieruchomościowych świata, umożliwiającą im wymianę informacji i dostęp do nowych technologii, które usprawniają prowadzenie działalności. Współpraca z nowatorskimi i dynamicznie rozwijającymi się firmami nieruchomościowymi takimi jak Cushman & Wakefield umożliwia nam ocenę nowych i rewolucyjnych technologii w naszej branży oraz ograniczenie ryzyka naszych inwestycji dzięki budowaniu z nimi strategicznego partnerstwa – powiedział Brendan Wallace, Współzałożyciel i Partner Zarządzający Fifth Wall.

Strategia firmy Cushman & Wakefield w zakresie wdrażania nowych technologii w sektorze nieruchomości (PropTech) polega na nawiązywaniu strategicznej współpracy w ramach jej globalnej platformy z różnego rodzaju organizacjami, w tym m.in. MetaProp NYC, Plug and Play i 1871. Cushman & Wakefield niedawno rozpoczęła współpracę z dziedzinie technologii z takimi innowacyjnymi firmami jak Saltmine i Reonomy.

– Współpraca z firmami z branży PropTech pozwala nam zwiększyć efektywność działania, dzięki czemu dotrzymujemy kroku rozwojowi technologii, które rewolucjonizują nasz sektor. Korzystając z rozwiązań technologicznych naszych partnerów, jesteśmy w stanie w dalszym ciągu zapewniać naszym klientom i innym podmiotom największą wartość. Fifth Wall to silny i wpływowy partner, który zapewni nam wsparcie w realizacji naszej strategii i w dalszym rozwoju branży – powiedział Adam Stanley, Dyrektor ds. Informatyki i Główny Dyrektor ds. Cyfryzacji, Cushman & Wakefield.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem