Cyberprzestępczość – specjalność, którą warto studiować! [KONKURS]

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Cyberprzestępczość – specjalność, którą warto studiować! [KONKURS]

Udostępnij:

Zdałeś maturę i poszukujesz dla siebie kierunku studiów? Nie jesteś zadowolony z obecnie obranej ścieżki edukacyjnej i planujesz ją zmienić? Chcesz wybrać specjalność, która jest niezwykle ciekawa, a zarazem związana z pracą przyszłości? Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie! 

UWAGA! Konkurs!
Pod tekstem mamy dla Was zagadkę kryptograficzną. Złam kod i wygraj rok studiów za darmo!

Internet i nowe technologie otaczają nas już z każdej strony, a ich znaczenie i rola stale rośnie. W dobie tak wszechobecnej cyfryzacji bezpieczeństwo informacji elektronicznej staje się wyjątkowo istotne. Dlatego też specjaliści od cyberbezpieczeństwa są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku w wielu branżach, w tym technologicznej, IT, medycznej, edukacyjnej, bankowości i finansach, e-commerce i usługach internetowych, czy też w sądownictwie i służbach państwowych. Jeśli szukasz więc dla siebie kierunku studiów, niezależnie, czy jesteś dopiero po maturze, czy też planujesz zmienić obecny kierunek, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę cyberprzestępczość, jako specjalność przyszłości w społeczeństwie cyfrowym.

Studia związane z cyberprzestępczością pojawiają się w programach coraz większej liczby uczelni wyższych. W szczególności warto zwrócić uwagę na ofertę Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu, która prowadzi specjalność w ramach 3-letnich studiów pierwszego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Czym wyróżnia się specjalizacja Cyberprzestępczość na tej uczelni i dlaczego warto ją studiować?

Czego nauczysz się na specjalizacji Cyberprzestępczość?

Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu:

  • podstaw programowania,
  • informatyki śledczej,
  • przeprowadzania analizy śledczej,
  • zabezpieczania oraz odzyskiwania danych z różnych nośników pamięci,
  • dokumentowania oraz oznaczania dowodów,
  • zabezpieczania sprzętu elektronicznego do badań,
  • zapoznasz się także z tematami związanymi z bezpieczeństwem IT, w tym m.in. z analizą aktywności i tożsamości użytkowników, analizą kont pocztowych oraz wiadomości e-mail, ochroną aplikacji webowych przed atakami, działaniami zapobiegawczymi oraz analizą powłamaniową.

W ramach studiów będziesz mógł również wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach branżowych i konferencjach naukowych, a także dołączyć do kół naukowych i organizacji studenckich. Warto wspomnieć, że dodatkowym plusem studiowania w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu jest położenie uczelni. Mieści się ona w samym centrum Wrocławia w okolicach rynku, przy Wyspie Słodowej, co potęguje przyjazną atmosferę i zachęca do studiowania.

Praktyka przede wszystkim

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze uczelni jest poziom zajęć i dobór kadry, która wykłada na danym kierunku. W przypadku specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu zajęcia prowadzone są przez doświadczone grono ekspertów, w skład którego wchodzą m.in. osoby wyspecjalizowane w obsłudze sektora IT, biegli sądowi, konsultanci ds. ochrony danych osobowych, konsultanci bezpieczeństwa informacji, funkcjonariusze policji zwalczający cyberprzestępczość czy też audytorzy bezpieczeństwa. Dzięki temu w ramach studiów nie tylko otrzymasz od wykładowców praktyczną wiedzę popartą latami doświadczeń i poznasz od podszewki branżę, w której planujesz swoją przyszłą pracę zawodową, ale także zdobędziesz warsztat niezbędny do efektywnej pracy zawodowej.

W ramach specjalności Cyberprzestępczość będziesz miał także okazję odbyć aż 960 godzin praktyk w różnych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Uczelnia nie tylko ułatwia podjęcie praktyk dzięki porozumieniom z instytucjami w całej Polsce, ale także wspiera studentów poprzez odpowiednio ułożony plan zajęć, który nie koliduje z realizacją praktyk zawodowych. Co istotne, praktyki te możesz realizować już od 3 semestru studiów, dzięki czemu już na drugim roku studiów, zdobytą podczas zajęć wiedzę możesz od razu zestawić z rzeczywistymi wyzwaniami rynku.

Absolwenci od razu do pracy

Po ukończeniu specjalności Cyberprzestępczość, dzięki zdobytej wiedzy i odbytym praktykom bez problemu znajdziesz pracę w wielu różnych obszarach, m.in. w służbach państwowych, jak policja czy służby specjalne, wymiarze sprawiedliwości, organizacjach samorządowych i pozarządowych, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz korporacjach. Warto również podkreślić, że po ukończeniu studiów wielu absolwentów od razu znajduje pracę w firmie, w której odbywali swoje praktyki – dzięki czemu nie musisz obawiać się o swoje przyszłe zatrudnienie.

Jeśli zastanawiasz się więc nad wyborem lub zmianą obecnego kierunku studiów, z pewnością powinieneś rozważyć ofertę Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu. Dzięki specjalności Cyberprzestępczość zdobędziesz nie tylko ciekawą wiedzę związaną z bezpieczeństwem informacji elektronicznej, ale także znajdziesz swoje wymarzone miejsce pracy. Zapisy na studia dostępne są na tej stronie. Nie zwlekaj i zapisz się już teraz!

 

UWAGA! Konkurs!

Poniżej mamy dla Was zagadkę kryptograficzną. Złam kod i wygraj rok studiów za darmo!

Zagadka: ZTWNMR

Klucz: STUDIA

Więcej informacji na temat konkursu (w tym regulamin) znajdziecie pod tym adresem.