Czas grać va banque

czas grac va banque
Udostępnij:
Las Vegas ponownie gości jedną z najważniejszych imprez technologicznych na świecie. Rokrocznie ściągają tu największe firmy z branży oraz pionierzy innowacji, którzy chcą rzucić wyzwanie gigantom. CES to właściwe czas i miejsce, by pokazać asa z rękawa.

Polski startup Monster & Devices jest jedną z niewielu polskich firm, które w tym roku pojawią się wśród tysięcy wystawców z całego świata. Zielonogórski startup wchodzi właśnie na rynek ze swoim oprogramowaniem Touch Anywhere umożliwiającym przekształcenie każdej płaskiej powierzchni w interaktywny ekran. Produkt był dopracowywany przez ostatni rok, teraz trafia do międzynarodowej sprzedaży. 

Rokrocznie CES jest miejscem światowych premier innowacyjnych produktów i projektów zarówno technologicznych gigantów takich jak Apple, Samsung, czy Microsoft, jak i debiutujących, tworzonych dopiero przedsiębiorstw. Z szansy takiej skorzystać chce nasz rodzimy projekt.

- Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszego miejsca na premierę Touch Anywhere. Poza możliwością nawiązania ogromnej ilości wartościowych kontaktów biznesowych, CES to najlepsze z możliwych miejsc na zainteresowanie spółką i jej produktami potencjalnych dystrybutorów, czy mediów. W nadchodzących dniach mamy ogrom pracy do wykonania, ale jesteśmy tym strasznie podekscytowani - mówi Marcin Kowcz, CEO Monster & Devices.

Polska spółka pojawiła się w Las Vegas na zaproszenie firmy Orbbec, która oferuje czujnik ruchu pod nazwą Astra PRO. Urządzenie to wraz z dowolnym domowym projektorem oraz wspomnianym oprogramowaniem polskiej spółki – Touch Anywhere, umożliwia interakcję z oprogramowaniem z systemu Windows na ścianie, czy stole. Obraz wyświetlany na tych powierzchniach staje się interaktywny, wprowadzając unikatowe możliwości do zastosowania w edukacji, rozrywce oraz marketingu.

- Oprogramowanie na rynku globalnym dostępne będzie wraz z czujnikiem głębi produkowanym przez naszego partnera, bądź jako samodzielny software. Traktujemy CES 2016 jako miejsce od którego rozpoczynamy globalną dystrybucję naszych produktów - dodaj prezes spółki.

Jako startup spółka Kowcza zebrała wiele nagród oraz wyróżnień m.in. nominację do nagrody Parkowe Orły 2015, tytuł Akademickiego Lidera Innowacji 2014. W grudniu ubiegłego roku, jako jedyna polska firma Monster & Devices znalazł sie w gronie finalistów pierwszej edycji Google CEE Campus Exchange Program. Doświadczenia, które zespół zebrał w tej fazie rozwoju firmy, rokują dobrze na jej ambitne plany rozwoju. Monster & Devices za cel stawia sobie tytuł lidera rynku w obszarze oprogramowania dedykowanego sensorom głębi. Spółka chce stanowić centrum badawcze dla przedsiębiorstw zainteresowanych wdrażaniem technologii opartych na analizie obrazu i głębi.

fot. materiały prasowe