Czas na inwestora – czas na konkurs STARTUP VENTURE

Dodane: 11.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

„Świetny pomysł, inwestuję!” to słowa, które chciałoby usłyszeć wielu startupowców. Aby marzenia mogły się urzeczywistnić i aby zyskać życzliwość inwestora konieczne jest spojrzenie na własny projekt oczami osoby, która ma podjąć ryzyko i włożyć swój kapitał w nowy pomysł.

„Świetny pomysł, inwestuję!” to słowa, które chciałoby usłyszeć wielu startupowców. Aby marzenia mogły się urzeczywistnić i aby zyskać życzliwość inwestora konieczne jest spojrzenie na własny projekt oczami osoby, która ma podjąć ryzyko i włożyć swój kapitał w nowy pomysł. Gdzie spotkać ludzi z kapitałem i jak ich przekonać?

Według pozyskanych informacju najtrudniej doprowadzić do osobistego spotkania z inwestorem i zainteresowania go naszym startupem. Trzeba też nauczyć się prezentacji projektu w sposób bardzo rzeczowy, przy użyciu argumentów, istotnych z punktu widzenia osoby wykładającej kapitał. Szansę na takie spotkanie oraz weryfikację projektu i pomysłu daje konkurs „STARTUP VENTURE”. Jest to szczególna okazja, gdyż konkurs jest częścią konferencji VENTURE DAY, wydarzenia, podczas którego spotka się świat biznesu i nauki. Konferencja i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 listopada w Gdańsku.

Właśnie ruszyliśmy z ogólnopolskim konkursem „Startup Venture” skierowanym do pomysłodawców i startupów. Warto zgłosić swój udział, gdyż każdy pomysł zostanie przeanalizowany przez grono ekspertów. Tym samym pomysłodawcy otrzymają wstępną ocenę dotyczącą projektów i ich gotowości inwestycyjnej. Konkurs otwiera startupom szereg możliwości łącznie z pozyskaniem kapitału od inwestora – mówi Katarzyna Duda kierownik projektu Inwestornia.

Inwestor to człowiek konkretny, aby przekonać go do podjęcia rozmów i współpracy projekt musi być już na określonym etapie opracowania. Warunkiem uczestnictwa w konkursie „STARTUP VENTURE” jest więc posiadanie projektu będącego w fazie rozwoju tj. dysponowanie produktem lub przynajmniej jego prototypem czy wersją demo, którą można zaprezentować inwestorom.

Zgłoszenia do konkursu „STARTUP VENTURE” przyjmowane są do 19 października. Procedura jest prosta, wystarczy wypełnić formularz online na www.inwestornia.pl. W zgłoszeniu należy też podać link do prezentacji produktu, firmy (do 10 slajdów) lub załączyć ją w formie pliku. Dziesięciu wybranych finalistów weźmie udział w pitchingu przed inwestorami na konferencji Venture Day. Po tym etapie trzech najlepszych finalistów zawalczy o ostateczne zwycięstwo, prezentując swoje projekty na gali finałowej kończącej konferencję. Wtedy też zostanie ogłoszony najlepszy projekt.

Organizowany konkurs uwzględnia zdobyte w ramach projektu Inwestornia doświadczenia, związane z nawiązywaniem kontaktów biznesowych pomysłodawców i inwestorów. Widząc trudności jakie mają autorzy pomysłów i startupy w przedstawianiu swoich projektów doświadczonym przedsiębiorcom, konkurs przewiduje dla finalistów warsztaty, doradztwo, mentoring i wsparcie w procesie inwestycyjnym. Ekspertami będą specjaliści zajmujący się prowadzeniem startupów, rozwijaniem produktów i wprowadzaniem ich na rynek pozyskiwaniem kapitału od inwestorów prywatnych. Na zwycięzcę czeka dodatkowo m.in. indywidualny pakiet mentorski, dostęp do usług i oprogramowania Microsoft w ramach konta Bizspark od firmy CloudExpert.pl oraz inne cenne nagrody.

Aby rozkręcić biznes oprócz pomysłu potrzebna jest wiedza, wymiana doświadczeń i kontakty biznesowe. Konkurs i konferencja stwarzają wyjątkową możliwość poszerzenia tych zasobów. W jury i wśród zaproszonych na galę gości będą inwestorzy prywatni, przedstawiciele sieci aniołów biznesu, funduszy kapitałowych i zalążkowych oraz venture capital. W jednym miejscu i o jednej porze zjedzie się do Gdańska kilkudziesięciu inwestorów. Konkurs i konferencja dają przede wszystkim możliwość odbycia spotkań z inwestorami, otrzymania od nich feedbacku co do projektu i nawiązania kontaktów, które mogą przerodzić się we współpracę. Udział w konkursie nic nie kosztuje, a zyskać można wiele.

Konkurs jest realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza SA w ramach projektu Inwestornia. Jednodniowa konferencja „Venture Day” odbędzie się 19 listopada br. w Amber Expo w Gdańsku – więcej www.ventureday.pl.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem