Czy autonomiczne pojazdy podbiją serca mieszkańców Teksasu? Drive.ai testuje najnowsze rozwiązania

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Drive.ai, startup budujący autonomiczne samochody, nawiązał współpracę z Frisco, Texasem i Hall Group, aby uruchomić pierwszą platformę do autonomicznej jazdy w stanie Teksas. Początkowo platforma będzie dostępna dla ponad 10 000 członków społeczności komercyjnych i mieszkalnych Hall Group.

fot. unsplash.com

Dzięki usłudze wprowadzonej przez Drive.ai ludzie będą mogli zamawiać bezpłatne autonomiczne przejażdżki z ustalonych miejsc odbioru do ustalonego celu. Przed lipcową premierą Drive.ai będzie zbierać dane na temat tras i współpracować z miastem, aby edukować ludzi, jak należy korzystać z technologii autonomicznego kierowania pojazdami.

W okresie próbnym, który rozpoczyna się w lipcu i będzie realizowany przez sześć miesięcy, usługa będzie dostępna tylko dla pracowników, mieszkańców i patronów nieruchomości Hall. W dalszej perspektywie celem jest otwarcie programu dla wszystkich mieszkańców Frisco.

Współwłaściciel i CEO Drive.ai, Sameep Tandon, wierzy, że autonomiczne pojazdy mogą poprawić komfort życia. – Nasza technologia jest bezpieczna, inteligentna i adaptacyjna, a my jesteśmy gotowi do współpracy z rządami i firmami w celu rozwiązania ich potrzeb transportowych. – komentuje działania firmy. Ma to potwierdzić program pilotażowy we Frisco.

Równie optymistyczny jest burmistrz Frisco Jeff Cheney: – Jest to kamień milowy dla mobilności w całym regionie. To także przybliża nas do realizacji jednego z dziesięciu celów naszej rady, którym jest poprawa ruchu w Frisco, jednym z najszybciej rozwijających się miast w kraju.

To nie koniec ambitnych działań firmy. We wrześniu firma Drive.ai, wywodząca się z laboratorium sztucznej inteligencji Stanforda. ogłosiła partnerstwo z Lyftem, aby uruchomić program autonomicznych przejazdów w rejonie Zatoki San Francisco. Program ten jednak jeszcze się nie rozpoczął.