Czy Dolny Śląsk może stać się rajem dla inwestorów?

czy dolny slask moze stac sie rajem dla inwestorow
Udostępnij:
Na jakim etapie rozwoju jest Dolny Śląsk? W co inwestować w czasach dekoniunktury?

Na jakim etapie rozwoju jest Dolny Śląsk? W co inwestować w czasach dekoniunktury? W jaki sposób zachować płynność finansową firmy? Jakie są narzędzia wspierające rozwój innowacyjności w MŚP? I najważniejsze – czy Dolny Śląsk może stać się rajem dla inwestorów? Na te i na inne pytania odpowiedzą eksperci już 11 i 12 października br. we Wrocławiu.

Kilkunastu ekspertów, ciekawe wypowiedzi i analizy, odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące aspektów gospodarczych i ekonomicznych - tak będą wyglądały organizowane przez Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych 11 i 12 października w Hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu Konferencje Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja oraz InvestExpo Business Meeting. Do uczestnictwa w wydarzeniach zapraszamy już dziś inwestorów z regionu Dolnego Śląska, właścicieli i kadrę zarządzającą przedsiębiorstw, kadrę naukową wrocławskich uczelni, przedstawicieli administracji samorządowej, instytucji finansowych oraz instytucji otoczenia biznesu.

InvestExpo to zapoczątkowany w 2009 roku cykl organizowanych w największych miastach wojewódzkich, cieszący się ogromną popularnością Konferencji. II Wrocławska Konferencja InvestExpo Business Meeting z tematem przewodnim „Czy Dolny Śląsk może stać się rajem dla inwestorów?" jest kolejną edycją tego unikalnego w skali regionu wydarzenia podejmującego tematy gospodarcze i ekonomiczne oraz gromadzącego szeroką publiczność zainteresowaną podniesieniem poziomu innowacyjności przedsiębiorstw i organizacji oraz pozyskaniem kapitału na rozwój firmy. Jest to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do zdobycia cennej, specjalistycznej wiedzy, zawsze aktualnej i w zgodzie z najnowszymi trendami na rynku. Prelegentami na konferencji będą specjaliści z dziedziny finansów i inwestycji, łączący wiedzę teoretyczną z wieloletnią praktyką. Dzięki temu Konferencja doprowadzi do wielu istotnych ustaleń oraz będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy, nawiązywania relacji biznesowych
i współpracy.

Konferencje PSAB-I poświęcone będą problematyce efektywnej komercjalizacji wiedzy i technologii pochodzącej ze szkół wyższych oraz funkcjonowaniu nowoczesnych sieci inwestorów kapitałowych – Aniołów Biznesu w Polsce i na Dolnym Śląsku. Organizowane przez nas wydarzenia swoją tematyką obejmować będą również zagadnienia związane z szeroko rozumianym finansowaniem udziałowym innowacyjnych firm w regionie. Dzięki dofinansowaniu PSAB–I ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 3.3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, udział w konferencjach jest bezpłatny.
W trakcie trwania Konferencji zaplanowano szereg prelekcji, które dotyczyć będą m.in. sposobów pozyskania inwestora, współpracy pomiędzy nauką a biznesem czy perspektywami inwestycyjnymi na rok 2012. Nie zabraknie również praktycznych przykładów współpracy z Aniołami Biznesu czy historii sukcesu zaproszonych gości.

„InvestExpo jest nową jakością w tego typu konferencjach. /.../ Tu jest powiew świeżości i nowości. Obok wykładów i wyjaśnień tu mamy do czynienia ze spotkaniem świata młodego biznesu /.../ i tych, którzy chcą im pomóc" – powiedział dr Jerzy Małkowski, Doradca Prezesa Związku Banków Polskich. W podobnym tonie wypowiedział się również Marcin Billewicz, Prezes Zarządu Copernicus Securities SA: „Uważam, że inicjatywa InvestExpo jest bardzo dobra. /.../ Jest bardzo niewiele działań, które pozwalają na zgromadzenie z jednej strony uczestników, którzy chcą się dowiedzieć jak pozyskać środki, a z drugiej tak wielu panelistów, którzy dzielą się swoją wiedzą /.../."

Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna (784-087-248 lub 784-087-245) lub mailowa: [email protected] lub [email protected]. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: www.investexpo.pl oraz www.psab.pl. Zapraszamy!