Czy firmy z branży nowych technologii działają zgodnie z ideą diversity & inclusion? Ruszył nabór do raportu

Dodane: 06.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

26 lutego wystartował nabór przedsiębiorstw działających w obszarze nowych technologii do raportu „Strong Leaders Creator in IT”. Opracowanie ma być podręcznikiem prezentującym dobre praktyki, który pokaże jak w firmach, w myśl popularnej idei diversity & inclusion, stymulowany jest rozwój pracowników.

Temat diversity & inclusion staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej firm wprowadza też tę ideę w swoją kulturę organizacji i stosuje ją w podejściu do pracowników. Raport „Strong Leaders Creator in IT” ma sprawdzić, jak do tematu wykluczenia i różnorodności podchodzą firmy z obszaru nowych technologii działające w Polsce. Ma też pokazać, jak – w branży uchodzącej za męską – tworzone jest przyjazne i rozwojowe środowisko pracy także dla kobiet.

 Najważniejszym celem raportu jest zebranie w jednym miejscu najlepszych praktyk, jakie stosują firmy technologiczne.

 – Chcemy, aby nasz raport stał się podręcznikiem po najlepszych praktykach. Praktykach, które mogą stać się inspiracją dla firm, które dopiero kształtują kulturę organizacji i szukają ciekawych rozwiązań – mówi Anita Kijanka, inicjatorka projektu i właścicielka agencji PR Come Creations Group.

 Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady praktyk otrzyma wyróżnienie – tytuł „Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę, a jej działania będą szeroko promowane przez inicjatywę „Strong Women in IT”. Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od wielkości zatrudnionych osób: do 50, powyżej 50, powyżej 250.

 – Zapraszamy do udziału wszystkie firmy z obszaru nowych technologii – zarówno te mniejsze organizacje, jak i duże przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś właścicielem lub pracujesz w firmie, która daje równe szanse rozwoju i kreuje liderów, pochwal się swoimi praktykami. Być może rozwiązania stosowane w Twojej firmie staną się inspiracją dla innych – zachęca Anita Kijanka.

 Firmy technologiczne mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie https://strongleadersinit.com/ do 30 kwietnia 2020 roku. Wyniki zostaną zebrane w raporcie i przedstawione podczas Gali połączonej z konferencją oraz wręczeniem wyróżnień i statuetek 27 maja 2020 roku w Warszawie.

 „Strong Leaders Creator in IT” to kolejna edycja inicjatywy, za którą stoi agencja Come Creations Group działająca w obszarze komunikacji firm z branży nowych technologii. Poprzedni raport „Strong Women in IT” skupił się na pokazaniu sylwetek kobiet na wysokich stanowiskach w technologiach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem