Czy podcasty mogą pomóc w rozwijaniu biznesu? Posłuchaj audycji Firmament

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Czy podcasty mogą pomóc w rozwijaniu biznesu? Posłuchaj audycji Firmament

Udostępnij:

Tematem pierwszego, powakacyjnego odcinka audycji Firmament w Radio 357 były podcasty i ich przydatność w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu.

Jarosław Sroka rozmawiał w programie Firmament z:

  • Edyta Kowal  – autorka podcastu Szczypta, czyli „szczypta pasji, marketingu i biznesu. Do tego szczypta mnie”, doradczyni marketingowa,
  • Marek Jankowski – twórca jednego z najsłynniejszych podcastów biznesowych Mała Wielka Firma i pionier podcastingu,
  • Grzegorz Nawacki – redaktor naczelny Puls Biznesu
  • oraz Jakub Brodewicz – dyrektor marketingu Jaguar Land Rover Baltics, zapalony słuchacz podcastów.

Wybranie najlepszych podcastów dla startupowców, to nie lada wyzwanie. Głównie dlatego, że są ich dziesiątki i właściwie każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. 

Czego słuchają polscy przedsiębiorcy?

W Polsce founderzy chętnie słuchają stricte biznesowych podcastów, takich jak: Mała Wielka Firma – jednej z najbardziej rozpoznawalnych audycji, obecnego w studio – Marka Jankowskiego, Zaprojektuj swoje życie, którego hostem jest inwestor Maciej Filipkowski, Nowoczesna Sprzedaż i Marketing prowadzonego przez przedsiębiorcę Szymona Negacza.

Zagraniczne audycje

Inspirację i świeżą perspektywę można zaczerpnąć także z audycji anglojęzycznych. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnich miesiącach jest podcast The Diary of a CEO 31-letniego Stevena Bartletta, brytyjskiego multimilionera i jurora w programie Dragon’s Den. Barlett zarobił niemałą fortunę zarządzając między innymi agencją dla influencerów. Jego rozmowy są jednymi z najczęściej udostępnianych na LinkedIn, gdzie obserwuje go prawie półtora miliona followersów.   

Kolejny wart uwagi to Masters of Scale, jeden z najlepszych podcastów dla założycieli startupów, idealny dla każdego, kto próbuje odnieść sukces w budowaniu szybko rozwijającego się biznesu. Masters of Scale to między innymi wywiadу z liderami firm takich jak Facebook, PayPal, Airbnb czy Microsoft. 

Dla budowniczych zyskownych biznesów powstało How I Built This, czyli rozmowy Guy’a Raza z założycielami startupów i znanych firm, gdzie przedsiębiorcy opowiadają bardzo często o osobistych i zawodowych problemach, które przezwyciężyli na drodze do finansowego i życiowego sukcesu. 

Podcasterki to również panie, które działają na rzecz innych kobiet. Female Startup Club prowadzony przez australijską przedsiębiorczynię i angel inwestorkę – Doone Roisin, to audycja dla obecnych i przyszłych founderek. 

Zawsze możecie posłuchać także MamStartup Podcast i wiadomości startupowych StartUPdate, które ukazują się co dwa tygodnie. Miłego słuchania!

 

Zachęcamy również do odsłuchania fragmentów poprzednich audycji z cyklu oraz do przeczytania towarzyszących im artykułów.