Czy polska firma doprowadzi do przełomu na rynku drukarek 3D?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Czy polska firma doprowadzi do przełomu na rynku drukarek 3D?

Udostępnij:

Profesjonalna kolorowa drukarka 3D o 75% taniej niż dotychczas? Polska firma OVE stworzyła innowacyjne urządzenie, które ceną bije na głowę drukarki z najwyższej półki.
Polaków — od pomysłu, poprzez proces twórczy, aż po efekt końcowy — wspierał amerykański dostawca komponentów — marka Memjet. Produktem finalnym współpracy jest Drukarka A4 – szybka, tworząca obiekty wysokiej jakości i, co najważniejsze, w pełnej gamie kolorystycznej. Twórcy OVE podkreślają, że jest to o wiele tańsze, a wciąż zaawansowane jakościowo, rozwiązanie niż dostępne na rynku drukarki profesjonalne.

Drukarka 3D łączy technologię FFF z najszybszym na świecie układem drukującym inkjet, a moduł kolorujący jest przystosowany do szybkiej integracji z drukarkami innych producentów.

CEO firmy Tomek Płuciennik wyjaśnia, że OVE jest gotowe do skomercjalizowania nowatorskiej drukarki. Zainteresowanie produktem wyrażają m.in. inwestorzy z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. — Czujemy dumę, że urządzenie, któremu poświęciliśmy tyle czasu i energii jest już gotowe. OVE to idealne narzędzie do szybkiego druku wszelkiego rodzaju kolorowych prototypów. Znajdzie zastosowanie w przemyśle, edukacji, architekturze, medycynie, marketingu czy rozrywce — tłumaczy Płuciennik, zdradzając, że marka będzie prowadzić przedsprzedaż podczas listopadowych FORMNEXT — organizowanych we Frankfurcie prestiżowych targów branży addytywnej, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia ze świata druku 3D.

CEO OVE podkreśla, że projekt udało się doprowadzić do obecnego etapu m.in. dzięki współpracy z zespołem dr. Roberta Sitnika z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Obecnie udział kolorowych drukarek 3D w całym rynku jest marginalny, głównie z powodu braku funkcjonalnych materiałów oraz wysokich kosztów użytkowania. OVE przynosi zmianę — dzięki zastosowanej technologii koszty druku będą niższe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, m.in. wzbogaceniu wydruków 3D o warstwę koloru i umożliwieniu łatwego kolorowania obiektów przez nakładanie tekstur oraz adnotacji. Urządzenie celuje w niszę urządzeń dla profesjonalistów, ale w kosztach zakupu, materiałów i użytkowania będzie to bardziej przystępny system.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem