Czy STARTER przyspiesza rozwój biznesu? Gdański Inkubator postanowił to sprawdzić!

Dodane: 31.08.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Ponad 30 milionów złotych. Taką kwotę w sumie pozyskały startupy wspierane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Wiele z nich stawiało w nim pierwsze biznesowe kroki, rozwijało firmy, a po kilku latach ich miejsce zajmowali twórcy kolejnych interesujących projektów.

Po 4 latach działania gdański STARTER postanowił sprawdzić, jak radzą sobie firmy, które zaczynały od inkubacji w jego przestrzeni.

Kliknij w obrazek, aby go powiększyć 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER sprawdził kondycję startupów, które na początku swej drogi skorzystały z inkubacji w STARTERZE oferującym siedzibę dla firmy, przestrzeń w coworkingu, doradztwo mentorów i setki bezpłatnych wydarzeń biznesowych i networkingowych rocznie.

– Wychowaliśmy w STARTERZE liczne grono przedsiębiorców, które wystartowało z biznesem pod naszym dachem. Zależało nam na tym, aby poznać ich dalszą drogę, dlatego zleciliśmy badanie wśród tych, którzy zakończyli inkubację w STARTERZE – tłumaczy Małgorzata Jasnoch, CEO Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Badanie dostarczyło wielu informacji dotyczących efektów działań STARTERA i kondycji gdańskich startupów. Ponad 90% firm zaczynających w STARTERZE ma nadal siedzibę w Gdańsku. Ponadto, ponad 40% z nich ma zasięg międzynarodowy. Badanie pokazało także, że STARTER to dobre miejsce do wymiany kontaktów i nawiązywania partnerstwa biznesowego, o czym świadczy fakt, że 4 na 10 firm podjęło współpracę z inną firmą ze STARTERA. Ponadto firmy rozrastały się pod okiem Inkubatora, z reguły dwukrotnie zwiększając liczbę swoich pracowników.

– Najważniejszą informacją dla nas jest fakt, że ponad 80% firm rozpoczynających swoją biznesową przygodę w STARTERZE wciąż istnieje i się rozwija. W sytuacji gdy przeciętnie ok. 90% startupów upada, ta statystyka jest imponująca – mówi Małgorzata Jasnoch.

– Myślę, że pozytywne wyniki badania są efektem tego, iż w STARTERZE startupowiec otrzymuje wszystko, czego potrzebuje na start, czyli miejsce do pracy w atrakcyjnej cenie, wsparcie merytoryczne i liczne kontakty, których nigdy by nie zdobył, rozwijając biznes na własną rękę – tłumaczy Bolesław Drapella, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w AirHelp.

Większość firm ze STARTERA działa w branży IT, ale coraz więcej projektów pochodzi także z obszaru Internetu Rzeczy czy Telekomunikacji. Jednak Inkubator dostępny jest także dla freelancerów i firm z branży kreatywnej.

– Miejsce u nas znajdzie każdy, kto chce być częścią inspirującej społeczności składającej się z ponad 11 tys. osób. Zapraszamy do STARTERA firmy specjalizujące się w nowych technologiach, ale także projektantów, architektów, twórców filmowych czy artystów, którzy chcą łączyć pasję z biznesem – mówi Małgorzata Jasnoch ze STARTERA.

Badanie oceny oferty STARTERA w gronie byłych najemców zostało wykonane drogą telefoniczną przez Ośrodek Badań i Analiz Społecznych w okresie marzec-maj 2016 roku. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem