Czy Team as a Service rozwiąże problem niedoboru programistów na rynku?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Jak wynika z badania „Niedobór Talentów” przeprowadzonego przez ManpowerGroup, na polskim rynku IT brakuje nawet 50 tys. specjalistów. W konsekwencji firmy często zmuszone są do rezygnowania ze zleceń, a co za tym idzie nie wykorzystują w pełni swojego potencjału biznesowego.

fot. unsplash.com

Rozwiązaniem tego problemu może być body leasing, czyli okresowy najem specjalistów IT do zadań informatycznych. Nowe rozwiązanie w tym zakresie wprowadziła właśnie akademia programowania Software Development Academy, powołując do życia projekt o nazwie Software Garrison. 

Organizowanie kursów programistycznych pod potrzeby rynku pracy nie jest rzeczą nową – wiele z dostępnych na rynku bootcampów nawiązuje partnerstwa z firmami IT, które zapraszają do współpracy świeżo upieczonych absolwentów. Niestety – proces ten zajmuje kilka miesięcy, a firma, z powodu braków w kadrze, może być w międzyczasie zmuszona do odrzucania intratnych zleceń.

Akademia programowania Software Development Academy, opracowała właśnie inicjatywę, które może rozwiązać ten problem. SDA postanowiła wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w grupie ponad 250 wykwalifikowanych trenerów i mentorów oraz 2000 absolwentów, którzy ukończyli kursy programistyczne w akademii i zaoferować sektorowi IT usługę Team as a Service. Usługa zakłada możliwość dzierżawy całych zespołów projektowych bez konieczności zatrudniania na etat.

Akademia SDA od początku działalności stawiała na współpracę z sektorem IT i analizę jego potrzeb. Przykładem jest pionierski projekt IT na Bank, zrealizowany wspólnie z firmą z sektora bankowego, który w 2017 został wyróżniony przez Komisję Europejską. 

Pierwsze przymiarki do projektu w modelu TaaS (Team as a Service) miały miejsce w 2015 roku, jednak wtedy rynek nie był jeszcze gotowy na takie rozwiązanie. Obecnie rynek jest już bardziej świadomy, dlatego inicjatywa Software Development Academy powinna zostać przyjęta z entuzjazmem. SDA finalizuje właśnie współpracę z pierwszymi firmami zainteresowanymi usługą.