Czy TikTok pokona Instagram?

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Czy TikTok pokona Instagram?

Udostępnij:

Według założyciela Snapchata, Evana Spiegela, aplikacja TikTok w przyszłości wygryzie Instagram. Według biznesmena TikTok ma większy potencjał, ponieważ lepiej odpowiada na potrzeby młodych ludzi.
– TikTok lepiej odpowiada na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi wyzwalając w nich kreatywność i zapewniając rozrywkę, podczas gdy Instagram staje się coraz bardziej platformą do prezentowania statusu społecznego lub majątku – powiedział podczas konferencji Digital Life Design w Monachium Spiegel.

Spiegel podkreślił przy tym, że sam jest fanem TikToka i z podziwem obserwuje rozwój platformy. Według niego jest to rozwiązane uszyte na miarę młodych pokoleń.

– Media społecznościowe najlepiej pozwalają pokazać to jacy jesteśmy i poszukiwać akceptacji związanej z naszymi pasjami czy przeżyciami. Pod tym względem TikTok jest najlepiej skonstruowaną i zaadresowaną platformą, pozwala bowiem szczególnie młodym ludziom na wyrażanie siebie w Internecie za pośrednictwem talentu czy umiejętności – powiedział Spiegel.

Wnioski Spiegela znajdują potwierdzenie w zebranych danych. Jak się okazuje w 2019 roku TikTok wyprzedził Instagram w zestawieniu najczęściej ściąganych aplikacji. Natomiast w ostatnim kwartale zeszłego roku TikTok został pobrany ponad 220 mln razy, to o 24proc. wyższy wynik w porównaniu z tym okresem ale rok wcześniej. W całym 2019 roku ponad 700 mln razy. Jednocześnie według eMarketera w 2019 roku wzrost ilości użytkowników Instagrama w Stanach spadł do 6,7 proc.

– TikTok jest dla ludzi którzy potrafią przez kilka godzin uczyć się konkretnego tańca by pochwalić się nim w sieci lub poszukiwać kreatywnych sposobów na zapewnienie rozrywki innym użytkownikom. To platforma zorientowana na talent. Tymczasem Instagram staje się coraz bardziej serwisem, w którym ludzie podkreślają swój status społeczny, majątek czy pokazują zakupy. Młodzi nie są zainteresowani takimi treściami, bowiem zwykle nie mają zbyt wiele pieniędzy. Dla nich ważne są inne wartości – dodał Spiegel.

TikTok rośnie

W 2019 roku największym rynkiem dla TikToka okazały się Indię, to właśnie w tym państwie zostało zarejestrowanych 44 proc. wszystkich pobrań tej aplikacji. Jest to zaskakujące, ponieważ TikTok został zakazany w Indiach. Według specjalistów na wzrost popularności TikToka ma również fakt, że coraz więcej celebrytów zakłada sobie w nim swoje konta.

Na polskim TikTok możemy zobaczyć konta między innymi Maryli Rodowicz, Sylwi Szostak, Dawida Wolińskiego, Klaudi Halejcio czy Eweliny Lisowskiej. Natomiast jeśli chodzi o osoby z pierwszych stron gazet ze świata, swój profil na platformie ma między innymi Will Smith, Justin Bieber, David Beckham, Miley Cyrus, Paris Hilton czy Mariah Carey.

Zobaczymy jak dalej potoczy się przyszłość platformy. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że TikTok już niebawem może stać się najpopularniejszą platformą społecznościową. Co ciekawe, według specjalistów już niebawem będzie ona zagrażać również platformie Snapchat, której założyciel nie ukrywa, że jest jej fanem.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem