Czy warto inwestować w rynek usług sprzątających?

Dodane: 19.08.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Branża usług sprzątających w Polsce jest młoda, jednak coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów, którzy pomogą im w codziennym utrzymywaniu porządku. Tylko w tym roku pracę znajdzie około 200 tys. sprzątaczy. Wartość legalnych zleceń wynosi 4,5 mld zł rocznie.

Trend korzystania z usług sprzątaczy wiąże się z tym, że coraz częściej swoje obowiązki domowe chcemy powierzyć innym osobom. Jesteśmy bardziej zapracowani, mamy mniej czasu, a każdą wolną chwilę pragniemy poświęcić na wypoczynek czy realizację swojego hobby.

fot. pixabay.com

Na rynku działa wiele firm, a w sieci pełno jest ogłoszeń osób prywatnych, które zajmują się sprzątaniem mieszkań czy biur. W rzeczywistości brakuje jednak narzędzi pozwalających klientom na szybkie i wygodne znalezienie dobrego, sprawdzonego i zaufanego sprzątacza.

To luka, którą postanowiliśmy wypełnić dzięki internetowej platformie, łączącej klientów ze sprzątaczami i umożliwiającej przy tym łatwe złożenie zamówienia całkowicie online. Ten e-biznes jest również dowodem na to, że warto w swoich badaniach rynku wyjść poza własne podwórko i poszukać inspiracji za granicą. W krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone platformy o zbliżonym profilu bardzo dobrze sobie radzą. Ich sukces stanowi inspirację oraz mobilizuje do przeniesienia zachodnich trendów na rodzimy rynek – mówi Jakub Łączkowski, twórca serwisu Pozamiatane.pl

W branży sprzątającej ponad 50 proc. zamówień składają przedsiębiorstwa, które coraz częściej do sprzątania zatrudniają firmy outsourcingowe i profesjonalistów. Jak się okazuje, często jest to rozwiązanie tańsze niż zatrudnienie sprzątacza na etat.

Zakupy w e-sklepach czy zamawianie w sieci nawet najbardziej przyziemnych usług z roku na rok zyskują kolejnych zwolenników. Coraz więcej osób spędza więcej czasu online, dlatego też nie dziwi, iż pola do swoich działań poszukują tam także przedsiębiorcy. Prognozy wzrostowe rynku są sprzyjające, a notowany coroczny dwucyfrowy wzrost napawa optymizmem inwestorów szukających możliwości zarobku na tej branży.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem