Czym Facebook zaskoczy nas w tym roku? Poznajcie 8 nowych aplikacji od zespołu Zuckerberga

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wczoraj zakończył się pierwszy dzień konferencji F8 2017. Podczas tej edycji, zespół Marka Zuckerberga ogłosił nowości, które mają pomóc w korzystaniu z tego portalu społecznościowego. Na razie poznaliśmy osiem aplikacji, a o nich przeczytacie w tym tekście.

Na zdjęciu: Mark Zuckerberg, CEO Facebooka podczas F8 2017

W San Jose (Kalifornia, Stany Zjednoczone) odbyła się konferencja F8 2017. Wzięło w niej udział ponad 4000 uczestników, a miliony osób śledziło przebieg spotkania za pomocą Facebook Live (nagranie na końcu artykułu). Mark Zuckerberg podczas swojego wystąpienia opowiadał, jak technologia może pomóc w budowie silniejszych społeczności.

Wśród pozostałych prelegentów znaleźli się Mike Schroepfer (Chief Technology Officer), Deb Liu (VP of Platform & Marketplace), Rachel Franklin (Head of Social VR), Ime Archibong (VP of Product Partnerships) oraz David Marcus (VP of Messaging Products).

Co zaprezentował zespół Marka Zuckerberga pierwszego dnia konferencji? 

1. Rozmawiaj z rodziną w wirtualnej rzeczywistości

Facebook Spaces to nowa aplikacja do wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja pozwala komunikować się z rodziną i przyjaciółmi za pomocą Oculus Rifta. Dzięki specjalnym okularom możemy zobaczyć najbliższych i rozmawiać z nimi, jakby byli z nami w jednym pokoju. Aplikacja jest dostępna w wersja beta, dostępna na platformie Oculus Rift. 

2. Twórz filtry do zdjęć i filmów

Dzięki edytorowi online Frames Studio oraz środowisku AR Studio – artyści i deweloperzy mogą tworzyć filtry oraz elementy rzeczywistości rozszerzonej dostępne później w Facebook Camera i transmisjach Live. Aplikacja ta pozwoli na tworzenie filtrów, które później będziemy mogli nałożyć na zdjęcie czy ruchomy obraz.

3. Poleć muzykę znajomym

„Od swojego startu rok temu, platforma Messengera stała się kluczowym kanałem dla marek, deweloperów oraz korzystających z niego ludzi” czytamy w informacji prasowej. Podczas konferencji F8, zespół Facebooka przedstawił nowe narzedzia i funkcje, które są skierowane zarówno do użytkowników, jak i programistów. O jakich funkcjach mowa? M.in. o możliwości dzielenia się muzyką, którą chcemy polecić znajomym.

4. Lepiej współpracuj

14 tys. organizacji działających na wszystkich kontynentach korzysta z tej aplikacji. Workplace, zdaniem prelegentów konferencji F8, zapewnia lepszą integrację z zewnętrznymi narzędziami i usługami, co usprawnia codzienną pracę, zapewnia zgodność z regulacjami i umożliwia lepszą komunikację za pomocą wideo na żywo.

5. Rozwiń lokalną społeczność deweloperów

Ten program od Facebooka ma pomóc w rozwoju lokalnej społeczności deweloperów. Jak czytamy w komunikacie, Developers Circles to „przestrzeń do wymiany wiedzy i dyskusji na tematy istotne dla poszczególnych rynków”. O tym, jak działa dowiecie się z poniższego filmu przygotowanego na potrzeby konferencji F8 2017.

6. Analityka facebooka

Podczas konferencji, prelegenci (w tym Mark Zuckerberg) zapewniali, że Facebook stale rozbudowuje swoje narzędzia analityczne. Zaprezentowali najnowszą wersję Automated insights, czyli mechanizm oparty na zaawansowanym uczeniu maszynowym – dzięki niemu partnerzy Facebooka mogą automatycznie uzyskać wartościowe insighty oszczędzając w ten sposób czas i przyspieszając czas reakcji.

7. Identity tools

Zapowiedź tej aplikacji brzmiała tak: nowości w narzędziach Facebook Login oraz Account Kit poprawiają możliwości komunikacji firm z ludźmi. Więcej na ten temat dowiecie się z tej strony.

8. Nowe funkcje gier

Podczas konferencji F8 poznaliśmy też nowe rozwiązania i funkcje związane z sekcją gier dostępnych z poziomu Messengera. Jak zapewniali organizatorzy konferencji, narzędzia te dają deweloperom „większą kontrolę nad tworzonymi grami”.

Całą konferencję F8 możecie obejrzeć poniżej.