Czym jest startup?

czym jest startup
Udostępnij:
Startup to firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. To młode przedsiębiorstwo poszukujące inwestorów, którego działanie bardzo często oparte jest o nowe technologie, szczególnie o Internet.

Startup to firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. To młode przedsiębiorstwo poszukujące inwestorów, którego działanie bardzo często oparte jest o nowe technologie, szczególnie o Internet. Do startupów zalicza się również nieformalne grupy, które pracują nad pomysłem, ale nie mają jeszcze zarejestrowanej działalności.

Startupy charakteryzują się:

  • niskimi kosztami rozpoczęcia działalności,
  • wyższym niż w przypadku "standardowych" przedsięwzięć ryzykiem,
  • potencjalnie wyższym w stosunku do "standardowych" przedsięwzięć zwrotem z inwestycji.

Startup to duża szansa dla młodych przedsiębiorców, często jeszcze studentów, którzy tworząc prototyp biznesu mogą dzięki swoim dobrym pomysłom i zaangażowaniu pozyskać środki na rozwój firmy. Kluczowym dla startupów jest pozyskanie inwestorów, którzy będą gotowi i zainwestować w projekt jeszcze na etapie idei lub wczesnego rozwoju. Inwestor musi liczyć się jednak z dużym ryzykiem (zaledwie 2-3 na 100 startupów doczekuje się fazy komercyjnej realizacji), ale z drugiej strony w przypadku sukcesu projektu, ma w perspektywie niemałe zyski.

Wiele znanych obecnie firm rozpoczęło swoją działalność na etapie startupów. Te najbardziej znane, które powstały na świecie to: Facebook, Google, Apple, Skype, Microsoft. W Polsce: Gadu Gadu, Nasza Klasa, Wykop, Allegro.

Masz pomysł na nowe rozwiązanie w branży marketingowej? Wiesz jak innowacyjnie wspierać sprzedaż? Weź udział w Digital Farm. Projekt skierowany jest do pomysłodawców z branży marketingowej, posiadających pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie i chęć rozpoczęcia działalności gospodarczej. Koncentruje się na pomysłach opartych na nowoczesnych metodach marketingowych. Do branży tej kwalifikują się przedsięwzięcia wykorzystujące w sposób niestandardowy dostępną wiedzę i urządzenia marketingowe. Dla Wnioskodawcy najciekawszymi pomysłami na biznes będą te, które odznaczają się wysoką innowacyjnością i zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Celem projektu jest wybór pomysłów, w których decydującą rolę odgrywa technologia lub innowacyjny model wykorzystania istniejących rozwiązań, gdzie głównym trendem napędzającym rozwój jest konwergencja urządzeń i platform programistycznych. Szczegóły dostępne są na stronie www.lmsinvest.pl.

źródło: informacja prasowa