Czym jest Venture debt i jak z niego korzystać? Międzynarodowe wydarzenie na początku grudnia

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Czym jest Venture debt i jak z niego korzystać? Międzynarodowe wydarzenie na początku grudnia

Udostępnij:

Dla kogo jest venture debt, jak go otrzymać i jak z niego korzystać – m.in. wokół tych tematów będzie koncentrować się dyskusja organizowana przez Kancelarię B2RLaw Jankowski Stroiński Zięba & Partners we współpracy z platformą Vestbee. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia.

Uzyskanie dostępu do środków finansowych przez startupy może stanowić wyzwanie. Kredyty bankowe są często niedostępne, a środki finansowe założycieli szybko się wyczerpują.

– W tego typu sytuacjach ratunkiem może być venture debt, który jest atrakcyjnym uzupełnieniem dla finansowania kapitałowego dla startupów, które mają już zewnętrznego inwestora – mówi Filip Badziak, counsel w kancelarii B2RLaw. Jak dodaje, to bardzo elastyczny sposób finansowania o stosunkowo niewielkim wpływie na założycieli i istniejących inwestorów.

Venture Debt jest już powszechnie dostępny i wykorzystywany przez wschodzące firmy w USA, Europie Zachodniej i poza nią, podczas gdy na rynku Polskim i w regionie CEE są przeprowadzane dopiero pierwsze tego typu transakcje. Aby poprawić świadomość tego instrumentu i wyjaśnić możliwe sposoby jego wykorzystania w firmach, Kancelaria B2RLaw Jankowski Stroiński Zięba & Partners we współpracy z Vestbee, największą platformą online dla startupów, funduszy VC, akceleratorów i korporacji w regionie CEE, przygotowała dyskusję na temat Venture debt, która odbędzie się 2 grudnia w formie online.

O tym, czym jest venture debt, jak korzystać z tego instrumentu oraz jak on działa w polskich realiach prawnych opowiedzą przedstawiciele takich międzynarodowych funduszy jak Claret Capital, Partners for Growth, prawnicy z Gowling WLG i B2RLaw oraz CFO DocPlannera, pierwszej polskiej firmy, która skorzystała z venture debt.

Wydarzenie jest darmowe dla zarejestrowanych uczestników. Będzie mieć miejsce w biurze B2RLaw w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 87A.

 Więcej informacji oraz rejestracja na stronie.