Moduł płatności w e-commerce – czy warto go wdrożyć?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Moduł płatności w e-commerce

Udostępnij:

Handel elektroniczny stale się rozwija, a jego sprawne funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez zaawansowanych rozwiązań do realizacji transakcji. Jednym z takich rozwiązań jest moduł płatności, który zapewnia klientom zwiększoną wygodę, a sprzedawcom – bezpieczeństwo i pewność otrzymania zapłaty.

Czym są moduły płatności w e-commerce i jakie mają zalety?

Moduły płatności to gotowe „wtyczki”, które pozwalają na sprawne i bezpieczne połączenie sklepu z bramką płatniczą, dzięki czemu klienci szybko i wygodnie mogą zapłacić za zakupiony towar lub usługę. Gotowe moduły przygotowane przez agenta rozliczeniowego są wgrywane do oprogramowania e-sklepu i optymalizowane tak, by jak najlepiej spełniały swoje zadania.

Największą zaletą modułu płatności jest możliwość korzystania z bramki płatniczej, dzięki której klienci mogą łatwo opłacić zrobione zakupy. Dzięki tej funkcji nie ma konieczności wpisywania na koncie bankowym danych do przelewu, co przekłada się na sporą oszczędność czasu. Co więcej, realizacja płatności odbywa się niemal natychmiast, wskutek czego firma od razu zyskuje środki do wykorzystania na opłacenie faktur, podatków czy rachunków. Moduł płatności korzystnie wpływa na płynność finansową, zapewniając szybkie i bezpieczne uzyskiwanie wpływów ze sprzedaży. Niezwykle ważne jest to, że dzięki modułom płatności nasi klienci zyskują dostęp do różnych form płatności – w efekcie możemy liczyć na zwiększenie liczby osób chętnych do skorzystania z oferty sklepu.

Kolejnym istotnym atutem modułów płatności jest możliwość implementacji funkcji bezpośredniego przekazania klientowi pieniędzy za zwrócony towar. Przy odpowiednich rozwiązaniach można zrealizować zwrot środków bez potrzeby logowania się w systemie operatora, zamiast tego wystarczy wykonać niezbędne czynności z poziomu oprogramowania sklepu. Taką funkcję udostępnia m.in. największy w Europie Środkowo-Wschodniej agent rozliczeniowy – eService.

Moduł płatności – jak wybrać?

Przy wyborze modułu płatności należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kompatybilność wybranego rozwiązania z oprogramowaniem sklepu. Konieczna będzie weryfikacja, czy agent rozliczeniowy, z którym chcemy współpracować, ma w swojej ofercie moduł dostosowany do danego systemu.

Należy również sprawdzić, czy dostawca oprogramowania oferuje bieżące aktualizacje, które zapewnią stały dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa oraz sprawną obsługę transakcji. Dodatkowo warto stawiać na firmy, które zapewniają pomoc przy instalacji wtyczki, by wyeliminować ewentualne problemy techniczne.

 

Tekst powstał we współpracy z eService.