Czysta3.VC i The Heart inwestują w polski fintech TSS

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Czysta3.VC i The Heart inwestują w polski fintech TSS

Udostępnij:

Fundusz Venture Capital Czysta3.VC i The Heart – korporacyjny „company builder”, którego strategicznym partnerem jest Mastercard, wspólnie zainwestowały w Trusted Software Services – spółkę z sektora fintech specjalizującą się w rozwiązaniach płatniczych.

TSS to dostawca systemów płatniczych oferujących rozwiązania takie jak bilet elektroniczny, sprawdzarki kontrolerskie czy płatności bezgotówkowe dla Vendingu. Jest jednym z niewielu w Polsce dostawców terminali PAX i strategicznym partnerem tej marki na rynku transportowym. Brał udział we wdrożeniach największych projektów z zakresu płatności bezgotówkowych – m.in. w implementacji systemu MTT (Mass Transit Transaction). CEO spółki Adam Paczuski razem z CTO Bartłomiejem Połomskim mają doświadczenie w implementacjach systemów dla największych banków w Polsce. W lipcu fundusz Venture Capital Czysta3.VC oraz The Heart wspólnie zainwestowały w TSS, co otwiera firmę na zupełnie nowe możliwości.

Zarówno Czysta3.VC, jak i The Heart upatrują w koinwestycji w TSS wielu wspólnych korzyści. To oznacza między innymi możliwość korzystania z licencji produktowych czy nawiązania współpracy z nowymi dostawcami zaawansowanych technologii.

– Inwestycja w TSS wraz z naszym wsparciem merytorycznym otwiera przed spółką nowe perspektywy w zakresie wdrażania unikalnych projektów finansowych. Doskonale wpisuje się ona w nasz profil inwestycyjny – mówi Szymon Janiak, dyrektor zarządzający i współzałożyciel funduszu Czysta3.VC.

The Heart to korporacyjny „company builder”, który we współpracy z międzynarodowymi korporacjami tworzy niezależne startupy, produkty i usługi. – Nasza inwestycja w TSS to kolejny krok w rozwoju The Heart, jako lidera venture building w Polsce i regionie. Zainicjowana współpraca umożliwi nam rozwój budowanych biznesów w obszarze płatności bezgotówkowych i jeszcze większe dopasowanie narzędzi do potrzeb naszych klientów korporacyjnych czy startupów, które budujemy – podkreśla Maciej Marszałek, CEO The Heart.

Potencjał rozwoju na rynku europejskim dostrzegają również najwięksi dostawcy usług płatniczych, Tpay i PAX. – Za nami 10 lat na rynku i współpraca z ponad 50 tys. zarejestrowanych podmiotów. I nie zwalniamy! Od ponad roku z sukcesami obsługujemy płatności urządzeń samoobsługowych różnego rodzaju. Są to m.in. POS-y, maszyny vendingowe, parkomaty, biletomaty – mówi Juliusz Stawiński, New Business Development Director w Tpay, i dodaje: Nawiązaliśmy współpracę z TSS, ponieważ dostrzegamy ogromny potencjał w opracowywanych przez niego rozwiązaniach i koncepcjach biznesowych. Wpisują się one w naszą strategię budowy nowoczesnych i niezawodnych systemów obsługi płatności.

Jak dodaje Grzegorz Jaglarski, wiceprezes Novelpay dystrybutora PAX w Europie, rozwój TSS daje możliwość wykorzystania najnowszych technologii PAX – w szczególności w transporcie publicznym, który potrzebuje rozwiązań wygodnych i bezpiecznych dla pasażerów.

Miasta chcą kompleksowych systemów płatności

Doświadczenie The Heart i Czysta3.VC może być przydatne przy wdrażaniu systemów płatności bezgotówkowych w komunikacji zbiorowej. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej osób odchodzi od gotówki i woli zapłacić zbliżeniowo, co skraca czas transakcji.

– We Wrocławiu od dłuższego czasu korzystamy z systemu płatności bezgotówkowych. W środkach komunikacji mieszczą się biletomaty, w których wystarczy opłacić przejazd – bez czekania na wydruk tradycyjnego biletu. W przypadku kontroli przykładamy swoją kartę do czytnika kontrolera. To całkowicie bezpieczne, bo dane są anonimowe, a kontroler ma dostęp wyłącznie do informacji, czy daną kartą został opłacony przejazd. Widzimy, że ten system się sprawdza. Jest bardzo komfortowy, a do tego zwiększa dostępność płatności za komunikację miejską – komentuje Maciej Bluj, były wiceprezydent Wrocławia i konsultant TSS w ramach wprowadzania rozwiązań Smart City. – W komunikacji miejskiej jest sporo miejsca na nowoczesne rozwiązania oparte na analityce, pomagające zarządzać ruchem w mieście. TSS opracował niedawno system Transit Optimizer, umożliwiający analizę i predykcję wykorzystania taboru komunikacji miejskiej. Na podstawie danych z terminali w autobusach i tramwajach będzie analizował bieżące wykorzystanie biletów i prognozował optymalne rozkłady komunikacji miejskiej.

W zachodniej Europie to już coraz częściej stosowany model. Przejazd komunikacją miejską traktujemy jak usługę – dlatego naturalne jest odejście od tradycyjnych, papierowych biletów na rzecz tych kodowanych na karcie płatniczej. Dla użytkowników to przede wszystkim wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Współpraca z partnerami z całej Europy

Współpraca z Czysta3.vc i The Heart to jednak przede wszystkim krok w kierunku rozbudowy sieci partnerów na skalę europejską. Coraz więcej miast decyduje się na unowocześnienie systemu opłat za komunikację publiczną, a mieszkańcy przyzwyczajają się do nowego sposobu płatności, utwierdzając się w przekonaniu, że to wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Coraz więcej osób korzysta z płatności bezgotówkowych – szczególnie tych zbliżeniowych. I to nie tylko w sklepach, gdzie używanie karty płatniczej od dawna jest już standardem – ale również w miastach: środkach transportu czy parkomatach.

– Mamy obecnie mocno rozwijający się rynek, który ma odpowiednie warunki do wdrażania kompleksowych rozwiązań płatniczych między innymi dla transportu publicznego. Miasta chcą nowoczesnych rozwiązań, a koinwestycja Czysta3.VC i The Heart – tak blisko współpracującego z Mastercard, pozwoli nam implementować innowacyjne i przyjazne dla użytkownika systemy – komentuje Adam Paczuski, CEO w TSS.

– Nasze rozwiązania są innowacyjne w skali europejskiej. Wierzymy, że pozwoli to nam tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane technologie płatnicze, tym samym zdobywać zagraniczne rynki – dopowiada Bartłomiej Połomski, CTO w TSS.