Czytnik ebooków Kindle – jaki wybrać?

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Czytnik ebooków Kindle – jaki wybrać?

Udostępnij:

Czytanie książek na czytnikach elektronicznych to wygodny sposób, by ulubioną lekturę mieć zawsze przy sobie. Chociaż można wybierać spośród urządzeń wielu producentów, to dla znacznej części zapalonych miłośników czytania, synonimem czytnika pozostaje Kindle. To jeden z pierwszych i najpopularniejszych globalnie czytników, który przyczynił się w znacznej mierze do spopularyzowania książek w formacie elektronicznym.

Warto jednak mieć świadomość, że mówiąc „czytnik Kindle”, tak naprawdę mamy do wyboru kilka modeli, znacznie się od siebie różniących. Których z nich wybrać i dlaczego?

Czytnik ebooków – dlaczego warto?

Książki w wersji elektronicznej zyskują na popularności. Głównym motywem wyboru tego formatu jest wygoda – takie tomy nie zajmują miejsca na półce i ważą tyle, co czytnik. Nic więc dziwnego, że osoby, które chcą być na bieżąco z nowościami wydawniczymi, ale jednocześnie – nie mają miejsca na kolejne książki, będą sięgać po nowe tytuły w formie ebooków.

Dobrej jakości czytnik tylko to ułatwi! Dlaczego warto pomyśleć o jego zakupie?

  • Ekologia – książki w wersji elektronicznej to bardziej ekologiczny wybór: aby zapoznać się z ich treścią, nie trzeba zużywać papieru.
  • Wygoda – lektury w formie ebooków łatwo wszędzie ze sobą zabrać. Przy pakowaniu ograniczają wymiary i waga książki, nie grozi także nadbagaż – to ważny aspekt dla osób, które dużo podróżują.
  • Praca z tekstem – na czytniku łatwo podkreślać cytaty, zaznaczać wybrane fragmenty, czyli robić to, czego zwykle unika się w książkach papierowych.

To tylko kilka argumentów na rzecz zakupu czytnika – szukając odpowiedniego modelu, warto przyjrzeć się dokładnie modelom Kindle.

Czytniki Kindle – co je łączy?

Chociaż poszczególne modele Kindle dość mocno się od siebie różnią, mają też kilka punktów wspólnych. Co znajdzie się na liście cech charakterystycznych dla tych czytników?

  • Łączność Wi-Fi: dzięki temu, łatwo przesyłać książki e-mailem lub pobierać je bezpośrednio z księgarni.
  • Przeglądarka internetowa: znajdziemy ją we wszystkich modelach Kindle – po to, by sprawdzić lub doczytać informacje, z którymi spotkamy się w trakcie lektury.
  • Wytrzymała bateria: zwykle urządzenie musimy ładować co kilka tygodni.

Który model czytnika Kindle wybrać? Przed podjęciem decyzji, dobrze im się uważnie przyjrzeć!

Kindle – który model wybrać?

Wśród modeli Kindle znajdziemy propozycje w różnych przedziałach cenowych. Które szczególnie się wyróżniają?

  • KINDLE Paperwhite 4 8GB – chociaż na rynku jest już dostępny Paperwhite 5, ten oznaczony numerem 4 ciągle cieszy się dużą popularnością. Wysoka rozdzielczość wyświetlacza Carta (300 ppi) bez efektu lustra zapewnia wygodę czytania i sprawia, że oczy się nie męczą – nawet wtedy, gdy lektura dogłębnie nas pochłonie. Wpływa na to również specjalnie stworzony font „Bookerly”, który został zaprojektowany tak, by zapewnić oczom jak największy komfort.
  • KINDLE Paperwhite 3 Wi-Fi – to poprzednik opisanego wyżej urządzenia. Można go kupić w bardzo dobrej cenie i ciągle swobodnie z niego korzystać. Wbudowane podświetlenie pozwala czytać zarówno w dzień, jak i w nocy. Ekran nie odbija światła – nic więc dziwnego, że możemy czytać wszędzie tam, gdzie akurat jesteśmy – na przykład na plaży. Tutaj również zastosowano font „Bookerly”, stworzony dla większego komfortu przy lekturze.
  • KINDLE Oasis 2 7 cali Wi-Fi 8GB – urządzenie wyposażone jest w duży, 7-calowy ekran. Dedykowane przyciski zmiany strony i podświetlenie umożliwiają swobodną lekturę w każdych warunkach. Warto podkreślić, że model ten ma certyfikat odporności na wodę IPX8.
  • KINDLE 8 Touch – czytnik w bardzo korzystnej cenie. Wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 800 x 600 oraz 4 GB pamięci. Pozwala na lekturę książek w wielu popularnych formatach.

Który model wybrać? O formatach Kindle przeczytasz na MediaMarkt – to powinno pomóc w wyborze!

 

Artykuł powstał we współpracy z MediaMarkt