D4S – Startujemy! Nowy program rozwojowy Level2 Ventures dla startupów

Dodane:

Piotr Pawłowski Piotr Pawłowski

D4S – Startujemy! Nowy program rozwojowy Level2 Ventures dla startupów

Udostępnij:

Gdy zastanawialiśmy się z Adamem Rudowskim, co najważniejszego – oprócz kapitału – może zaoferować fundusz VC dla startupów, byliśmy zgodni, że powinny to być wiedza, doświadczenie i kompetencje menedżerskie. Cześć z tych elementów możemy przekazać osobiście, wspierając Founderów i nasze spółki portfelowe na co dzień, jednak naszą ideą było podejście bardziej systemowe. Stąd właśnie powstał D4S, czyli Development for Startups Program.

D4S – 4Founders

Współpracę z każdą Firmą zaczynamy od wspólnej pracy z Founderami, m.in. na temat wizji, misji, wartości i strategii działania startupu. Jeżeli nie są one jeszcze jasno poukładane i zdefiniowane, pomagamy w procesie ich stworzenia. Wiemy, że są to pojęcia kojarzone z dojrzałymi organizacjami, jednak uważamy, że dobrze porządkują one rzeczywistość i działania. Dlaczego? Trudno jest być efektywnym, nie mając jasno określonej tożsamości rynkowej, celu działania i wartości, które budują firmowe DNA. Oczywiście, w życiu startupu wizja, misja i strategia mogą się zmieniać, musi to być jednak świadome działanie.

D4S – 4Managers

Wierzymy, że podstawą sukcesu jest determinacja w działaniu i ciągły rozwój. A jak się uczyć, to od najlepszych. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy trenerów, których uważamy za „top of the top”, czyli Zytę Machnicką (Employer Branding) i Mirellę Piwiszkis (Storytelling Danych). Ponieważ rozwój biznesu jest obecnie determinowany przez nowoczesne IT, naszym Partnerem Kompetencyjnym w zakresie technologicznym została firma 3S Data Center – lider na rynku DC, cloud i bezpieczeństwa danych. I już w kwietniu rozpoczynamy cykl szkoleń, z którego będą mogli skorzystać wszyscy menedżerowie naszych spółek portfelowych.

D4S – 4Startups

Oprócz szkoleń otwartych dostarczamy katalog szkoleń i warsztatów, które każda „nasza” spółka może zamówić dla swoich pracowników. Znajdują się w nim szkolenia z zakresu przywództwa, sprzedaży, marketingu, budowania zespołu, zarządzania czasem i zadaniami oraz wystąpień publicznych. Ten katalog będzie – zależnie od wskazanych przez Was potrzeb – stale ewoluował.

Szkolenia te realizowane są przez naszych trenerów w wybranym przez spółkę miejscu i czasie oraz  profilowane pod jej specyficzne potrzeby. Pierwsze tego typu szkolenia już za nami i wspólnie z Founderami uważamy je za bardzo udane.

D4S – 4Insight

To cykl artykułów i publikacji, które mają inspirować i poszerzać wiedzę. Nie chcemy jednak publikować materiałów typu „jak zostać unicornem w 12 miesięcy”, tylko takie, które będą skorelowane z całym programem D4S. Czyli dające podstawy do budowania efektywnych zespołów, podejmowania właściwych decyzji, motywowania ludzi, czy efektywnej sprzedaży. Bo jeśli mamy determinację, dobry pomysł, zmotywowany zespół i rynek do zagospodarowania, to „robiąc właściwe rzeczy we właściwy sposób” jesteśmy skazani na sukces.

Więcej o programie D4S możecie znaleźć na https://level2.pl/d4s/, a na koniec chcę tylko dodać, że wszystkie wymienione powyżej elementy wsparcia dla spółek portfelowych Level2 Ventures są bezpłatne. Bo takie powinny być właśnie Smart Money.

 

Autor:

Piotr Pawłowski, General Partner Level2 Ventures

 

Artykuł powstał we współpracy z Level2 Ventures.