Daimler dołącza do inwestorów Taxify z kwotą 175 mln dolarów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Taxify, wiodąca europejska platforma ride-sharingowa, pozyskała finansowanie w wysokości 175 milionów dolarów. Fundusze te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój technologiczny aplikacji oraz wsparcie ekspansji Taxify, szczególnie na rynkach Europy i Afryki.

fot. unsplash.com

Platforma otrzymała dofinansowanie od koncernu Daimler – globalnego lidera na rynku firm automotive. Nowy inwestor dołączy również do zarządu Taxify. Współpraca z pochodzącą z Estonii platformą ride-sharingową wpisuje się w długofalową strategię koncernu, który w swoim portfolio posiada już wiele europejskich firm związanych z mobilnością oraz nowymi technologiami. 

– Już dziś obsługujemy na całym świecie prawie 22 mln pasażerów, którzy, przemieszczając się, korzystając z naszych serwisów carsharingowych, platform transportu multimodalnego czy platform ride-saringowych. Taxify doskonale wpisuje się w nasze, stale rosnące, portfolio. Wraz ze swoimi szybko rozwijającymi się usługami ride-sharingowymi i coraz większą liczbą krajów, w których są one dostępne, Taxify świetnie pasuje do Daimlera – uzasadnia decyzję koncernu Jörg Lamparter, szef działu usług mobilnych w Daimler Financial Services.

Korelya Capital, europejski fundusz venture capital, oraz Taavet Hinrikus, jeden z założycieli TransferWise, również dołączyli do rosnącej grupy inwestorów Taxify, wśród których znajduje się m. in. chiński Didi Chuxing. Dzięki temu wartość rynkowa Taxify wzrosła do miliarda dolarów. 

Dofinansowanie platformy będzie miało również wpływ na jej rozwój w Polsce, gdzie Taxify obecne jest od 2016 roku. – Polska jest dla nas bardzo ważnym krajem, dlatego cieszę się, że nowa transza inwestycyjna pozwoli nam nie tylko na dalszy rozwój i umocnienie pozycji w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu, ale również na wprowadzenie aplikacji do kolejnych miast – mówi Alex Kartsel, Country Manager Taxify Polska. 

Taxify to aplikacja ride-sharingowa założona w Estonii w 2013 roku przez 19-letniego wówczas Markusa Villiga. Pieniądze na stworzenie pierwszej wersji aplikacji Villig pożyczył od swoich rodziców i osobiście zajmował się rekrutacją swoich pierwszych kierowców. Dziś Taxify to najszybciej rozwijająca się platforma ride-sharingowa na świecie. Z jej usług korzysta już 10 milionów pasażerów oraz 500 000 kierowców m ponad 25 krajach. 

– Naszą misją jest budowanie przyszłości usług ride-sharingowych, dlatego cieszymy się ze wsparcia inwestorów takich, jak Daimler oraz Didi. Liczba przejazdów Taxify wzrosła w zeszłym roku aż 10-krotnie, co cieszy tym bardziej, że Europa i Afryka, w których działamy to jedne z najbardziej nasyconych rynków ride-sharingowych na świecie. Dziś jeździ z nami ponad 10 milionów pasażerów. Ale to tak naprawdę dopiero początek, bo coraz więcej osób rezygnuje z posiadania własnego samochodu i wybiera usługi ride-sharingowe – podsumowuje Markus Villig, CEO i współzałożyciel Taxify.