Daj się ponieść pasji kodowania - HackFest 2012 nadchodzi

daj sie poniesc pasji kodowania hackfest 2012 nadchodzi
Udostępnij:
48 godzin, 2 880 minut, 172 800 sekund – dokładnie tyle potrwa maraton programistyczny HackFest. Co można zrobić w tym czasie? Dać się ponieść się pasji kodowania i zmierzyć się z innymi programistami w tworzeniu najciekawszych aplikacji internetowych.

48 godzin, 2 880 minut, 172 800 sekund – dokładnie tyle potrwa maraton programistyczny HackFest. Co można zrobić w tym czasie? Dać się ponieść się pasji kodowania i zmierzyć się z innymi programistami w tworzeniu najciekawszych aplikacji internetowych.

HackFest jest skierowany zarówno do koderów – amatorów, jak i tych działających już w branży. W założeniu ma skupiać ludzi, których pasjonuje technologiczna strona tworzenia aplikacji internetowych. Poza stroną programistyczną, HackFest to również część edukacyjna oferująca sporą dawkę wiedzy z zakresu technologii. Najważniejsze jednak, aby mieć głowę pełną pomysłów i zapał do tego, aby w ciągu 48 godzin spontanicznie stworzyć jak najciekawszą aplikację web.

O tym że można, a inicjatywy tego typu wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, świadczą wyniki II edycji HackFestu, która odbyła się jesienią 2011- powstało wówczas 20 aplikacji.

"Hackfest był dla nas okazją do sprawdzenia swoich umiejętności pod presją czasu oraz stworzenia czegoś co nas bardzo interesuje. Mogliśmy również podzelić się swoimi pomysłami z resztą uczestników, usłyszeć ich opinię, a także fachowe wskazówki Mentorów” relacjonuje Justyna Żarna, uczestniczka HackFest 2011.

Twórcom jednej ze zwycięskich aplikacji, tak bardzo spodobała się idea HackFestu, że postanowili włączyć się w organizację tego eventu wraz z Fundacją Polak 2.0. Dlatego druga, poza Poznaniem baza tegorocznego HackFestu będzie mieścić się w Bielsku-Białej, rodzinnym mieście laureatów.

Zasady wzięcia udziału w HackFest są proste. Należy się zarejestrować na http://hackfest.pl/ i wybrać  jedną z trzech lokalizacji: Bielsko-Biała, Poznań lub online. Swój udział mogą zgłosić maksymalnie 3-osobowe zespoły. Każdy z zespołów ma 48 godzin, aby stworzyć aplikację w jednej z wybranych kategorii tematycznych, które zostaną wkrótce opublikowane.

III edycja HackFestu odbędzie się w dniach 13 – 15 kwietnia, równolegle w Poznaniu (Eureka Technology Park w Dąbrowie k.Poznania) oraz w Bielsku Białej (szczegóły wkrótce). Chętni do wzięcia udziału w maratonie, którzy nie będą mogli pojawić się w żadnej z lokalizacji, zapraszamy do wzięcia udziału zdalnie.

Informacje i zapisy na http://hackfest.pl/

Partnerem Strategicznym HackFestu jest Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Energetycznie wsparcie zapewnia Burneika Sports. HackFest wspierają również INEA, Dell, Eureka TP oraz Sello. Jeśli chcesz dołączyć do grona Partnerów napisz na [email protected]

źródło: informacja prasowa