Daj się zatrudnić nastolatkom, czyli Startup Weekend Kids w Polsce już 10 czerwca

Dodane: 07.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Cenione na świecie wydarzenie, przyciągające osoby, które chcą realizować marzenia o biznesie, ale nie wiedzą jak zacząć lub nie mają zespołu ma także swoją edycję dla dzieci i młodzieży.

Na świecie zrealizowano zaledwie kilka takich spotkań z myślą o dzieciach, a w Polsce Startup Weekend Kids będzie miał swój debiut 10 czerwca.

Zdjęcie główne artykułu by skitterphoto.com

Startup Weekend Kids, to warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy będą realizować pomysły na biznes i rozwijać kompetencje cyfrowe i biznesowe, łącząc umiejętności miękkie i twarde. Dostaną przy tym solidny zastrzyk wiedzy i inspiracji, która wyzwala motywację do działania. Formuła Startup Weekendów doskonale sprawdza się w świecie dorosłych, ale zmodyfikowania pod dzieci i młodzież stanowi idealny obszar do realizacji pomysłów i… dobrej zabawy. 

– Uczestnicy będą bawić się w tworzenie startupów – rozwijając pomysły zgłoszone przez dzieci. Zabawa w startup będzie odbywała się w kilkuosobowych zespołach, złożonych z dzieci i dorosłych. Zadaniem dzieci jest przedstawić i opracować podstawowe założenia ich pomysłu, ustalić plan działania, podzielić się zdaniami, dotrzeć do potencjalnych klientów i zbadać potencjał biznesowy ich pomysłów. Zadaniem dorosłych ekspertów jest wykorzystanie swoich kompetencji do zbudowania działającego prototypu, zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od młodych przedsiębiorców – tłumaczy Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Zespoły będą pracowały pod uważnym okiem doświadczonych mentorów i praktyków biznesu. Uczestnicy będą w międzyczasie uczyli się opracowywania krótkich planów biznesowych, szukali sposobów zarabiania na swoich pomysłach. Poznają przy tym przydatne narzędzia internetowe, dowiedzą się jak bezpiecznie z nich korzystać, zobaczą także jak w rzeczywistości wygląda praca programisty oraz grafika komputerowego, a także skonsultują swój pomysł z ekspertami od marketingu, sprzedaży czy PR-u.

– Ważną rolę w wydarzeniu mają pełnić właśnie dorośli. To dzięki ich wiedzy, doświadczeniu i kompetencjom młodzi ludzie będą mogli zrealizować swoje pomysły. Dzięki poświęconej dzieciom uwadze mogą je nie tylko zainspirować, ale również zmotywować do realizacji własnych pomysłów, nauki nowych rzeczy i rozwijania własnych talentów – podkreśla Karol Dobrowolski, organizator imprezy, wiceprezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Dzięki współpracy z amerykańskim serwisem streamingowym dla programistów – Livecoding.tv warszawska edycja Startup Weekend Kids zyska międzynarodowy charakter, albowiem będzie mógł wziąć w niej udział każdy, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie teraz przebywa oczywiście o ile będzie miał dostęp do internetu i komputer. Programiści i graficy z całego świata będą zatem mogli na odległość dołączyć do wybranego zespołu, by wspólnie pracować z młodymi ludźmi w Polsce nad ich pomysłami na biznes i akcje społeczne. Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc strategicznych partnerów – Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy oraz firmy AVIVA.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja Startup Poland. Startup Weekend Kids wspierają także portal Wirtualna Polska, Fundacja Orange oraz organizatorzy warsztatów programowania i przedsiębiorczości dla dzieci – WOW School, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Girls Code Fun oraz Kids Code Fun. 

Patronatu medialnego udzieliły wydarzeniu serwisy Mamstartup.pl, Crossweb.pl oraz di24.pl. Organizatorami Startup Weekend Kids są założyciele Fundacji “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne” – Krzysztof Gontarek, współzałożyciel m.in. Dziennika Internatów oraz warsztatów dla młodzieży SzlachtaStartupuje.pl, Karol Dobrowolski, doświadczony nauczyciel i trener interpersonalny, oraz piętnastoletni Krystian Gontarek, założyciel Spotie.me, który realizuje swoje pomysły na startupy od 10 roku życia. Głównym celem organizatorów wydarzenia jest przekonać dzieci i młodzież do realizacji swoich pomysłów już teraz, zanim jeszcze wkroczą w dorosłe życie oraz pomóc im postawić pierwsze startupowe kroki.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 czerwca, w siedzibie AIVIVA, w Warszawie, ul. Domaniewska 44. Rejestracja na wydarzenie na stronie:http://bit.ly/swk-warsaw

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.swkids.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku:https://www.facebook.com/events/1756038064609782/

Dedykowany hasztag na Twitterze: #swkids

MamSatrtup jest patronem medialnym wydarzenia