Dariusz Piekarski nowym prezesem SARE

dariusz piekarski nowym prezesem sare
Udostępnij:
Dariusz Piekarski został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu SARE S.A., technologicznej spółki oferującej zaawansowane systemy i narzędzia wspierające sprzedaż oraz automatyzację działań marketingowych. Wcześniej pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora zarządzającego.

Na zdjęciu: Dariusz Piekarski, prezes SARE | fot. materiały prasowe 

Ponadto, skład zarządu wzmocnił Przemysław Marcol, związany z Grupą SARE od 2008 roku, jako prawnik i członek organów zarządczych oraz nadzorczych spółek z Grupy. Natomiast Tomasz Pruszczyński, założyciel SARE, dotychczas pełniący funkcję prezesa zarządu, objął stanowisko członka rady nadzorczej spółki. Nowy podział obowiązków wejdzie w życie 10 czerwca 2016 r. 

 - Przekazuję obowiązki kierowania pracami zarządu utalentowanemu i doświadczonemu menadżerowi, związanemu od 2011 roku z Grupą SARE – komentuje Tomasz Pruszczyński, założyciel SARE S.A. – Jako dyrektor zarządzający SARE S.A. udowodnił swoją ogromną skuteczność w zarządzaniu takim organizmem, jak spółka działająca w obszarze nowych technologii. Od tego czasu wiele się zmieniło - przychody są kilkukrotnie wyższe, SARE jest notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych i jest partnerem handlowym wielu globalnych graczy.  Bardzo cieszy mnie fakt wzmocnienia składu zarządu przez Przemysława Marcola. Uważam, że jego szeroka wiedza i kompetencje związane z bezpieczeństwem danych oraz ogromne doświadczenie prawnicze są bardzo cenne dla spółki.

Założyciel i akcjonariusz SARE SA, Tomasz Pruszczyński, na podstawie przysługującego mu indywidualnego uprawnienia, objął funkcję członka rady nadzorczej spółki.  

- Zamierzam nadal w pełni angażować się w rozwój Grupy SARE. Skupię się na budowie od podstaw kolejnych przedsięwzięć w najbardziej obiecujących obszarach oraz wsparciu Grupy w dalszym działaniu – wyjaśnia Tomasz Pruszczyński.

Rada Nadzorcza spółki, 7 czerwca 2016 roku postanowiła o wyborze Dariusza Piekarskiego na stanowisko Prezesa Zarządu SARE S.A. Dariusz Piekarski od 2011 roku jest związany z Grupą SARE. Pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora zarządzającego.

- Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane zaufanie. Jako zarząd pozostajemy skupieni na realizacji celów strategicznych, pozostając organizacją innowacyjną, kreującą nowe rozwiązania rynkowe. Nasi akcjonariusze wiedzą, że zawsze byliśmy w stanie realizować nasze ambitne cele. Zmiany w składzie Zarządu niczego w tym obszarze nie zmieniają – mówi Dariusz Piekarski.

Decyzją Rady Nadzorczej stanowisko członka zarządu, zostało powierzone Przemysławowi Marcolowi. Pan Przemysław Marcol jest związany z Grupą SARE od 2008 roku, jako prawnik i członek organów zarządczych oraz nadzorczych podmiotów wchodzących w skład Grupy.

- Wierzę, że wieloletnie doświadczenie zdobyte w Grupie SARE będzie cennym wkładem w prace zarządu. Dziękuję Radzie Nadzorczej za powierzenie mi stanowiska członka zarządu. Deklaruje pełne zaangażowanie w pracę na rzecz spółki – mówi Przemysław Marcol, członek zarządu Grupy.

Na początku roku, wraz z przejściem na Główny Rynek GPW, Grupa SARE określiła kierunki rozwoju. Obok dalszego rozwijania systemów informatycznych i portfolio usług, dzięki wewnętrznym projektom, Grupa zamierza rozszerzać swoje kompetencje w nowych segmentach: big data i mobile.