Darmowe doradztwo dla warszawskich przedsiębiorców. Trwają zapisy do Academy_Smolna#2021

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Darmowe doradztwo dla warszawskich przedsiębiorców. Trwają zapisy do Academy_Smolna#2021

Udostępnij:

Academy_Smolna#2021 to kompleksowy miejski program doradczy dla warszawskich przedsiębiorców i przedsiębiorczyń oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bezpłatnego wsparcia z zakresu biznesowego, prawnego i księgowego udzielają praktycy biznesu.

Kto może się zgłosić?

Jeśli mieszkasz w Warszawie i planujesz zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji swojego pomysłu na biznes lub potrzebujesz wsparcia w rozwoju swojej firmy, która działa nie dłużej niż 3 lata, to Academy_Smolna#2021 jest właśnie dla Ciebie.

Co oferujemy?

Academy_Smolna#2021 oferuje 2 formy wsparcia dla przedsiębiorczych warszawiaków i warszawianek: doradztwo indywidualne i program mentoringowy. Sesje doradcze są prowadzone w formule online. Można skorzystać podczas nich z doradztwa prawnego i dowiedzieć się m.in. co zawrzeć w umowie z kontrahentem lub inwestorem. Wiedza zdobyta w ramach konsultacji księgowych pomoże wybrać formę prowadzenia działalności firmy oraz sposoby optymalizacji podatkowej. Wskazówki uzyskane podczas zajęć z doradztwa biznesowego ułatwią natomiast zarządzanie firmą, budowanie zespołu czy testowanie nowych pomysłów.

Jak się zapisać?

Osoby zainteresowane mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna www.firma.um.warszawa.pl lub na stronie Academy_Smolna#2021 pod adresem www.startupacademy.pl/academy-smolna. Zapisujący się na wybrany rodzaj doradztwa w notatce do spotkania powinni krótko opisać, nad czym chcą pracować z wybranym ekspertem lub jakie pytania chcą mu zadać.

Dla osób, które chcą wziąć udział w Academy_Smolna#2021, ale nie mają pewności, który rodzaj doradztwa najlepiej odpowiada na ich potrzeby organizatorzy przygotowali “test przedsiębiorcy”. Jego wyniki wyraźnie wskazują obszary, w których skorzystanie ze wsparcia ekspertów programu jest najbardziej uzasadnione.

Co do tej pory zrealizowano w ramach programu Academy_Samolna#2021?

Eksperci Academy_Smolna#2021 zrealizowali dotychczas ponad 400 godzin doradztwa indywidualnego, z którego skorzystało 270 początkujących przedsiębiorców z Warszawy.

Podczas wakacji każdy z 7 zrekrutowanych zespołów zrealizował 10 godzin sesji mentoringowych. Z pomocą specjalistów, ich członkowie analizowali wyzwania, z którymi mierzą się, przygotowując się do realizacji swoich pomysłów na biznes lub prowadząc swoje przedsięwzięcia. Efektem ich pracy były plany budowania przewag konkurencyjnych, strategie pozyskiwania klientów, przygotowanie kampanii marketingowych dla projektów branży medtech oraz plany rozwoju produktów z zakresu energii odnawialnej i związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

Sesje doradcze Academy_Smolna#2021 potrwają do połowy grudnia tego roku.

Projekt finansowany jest z budżetu miasta stołecznego Warszawy. Jego wykonawcą jest Startup Academy.

 

MamStartup jest patronem medialnym Academy_Smolna#2021