Darmowe HotSpoty od Gumtree

darmowe hotspoty od gumtree
Udostępnij:
Gumtree uruchamia darmowe HotSpoty w 6 miastach w Polsce. Z bezpłatnego internetu będzie można korzystać do końca października.

Darmowy dostęp do Internetu powinien stanowić jeden z synonimów XXI wieku. Już 5 lat temu, średnio 4 na 5 ludzi na całym świecie zgadzało się, że to jedno podstawowych praw człowieka, co rok później potwierdziła w oficjalnej deklaracji sama Organizacja Narodów Zjednoczonych, przy wtórujących jej rządach kolejnych państw.

fot. pixabay.com

W krajach takich, jak Polska, sektor publiczny dopiero zaczyna dostrzegać tę prawidłowość, a samo zadanie upowszechniania nieskrępowanego dostępu do Internetu spoczywa tym samym na sektorze prywatnym.

Pierwsza w Polsce strefa darmowego Internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona w zeszłym roku właśnie przez Gumtree. Od maja do końca października 2014 bywalcy Pola Mokotowskiego w Warszawie mieli swobodny dostęp do Internetu w samym centrum parku – między pubem Tola a tulipanowcem amerykańskim, który został zasadzony z okazji 10 urodzin serwisu w Polsce.

Zeszłoroczne WiFi od Gumtree to ponad 2 000 Warszawiaków korzystających z darmowego Internetu, nawet do 18 osób korzystających z HotSpota w czasie jednej godziny i średnio 20 minut trwania pojedynczej sesji.

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg HotSpotów Gumtree i wprowadzić je w kolejnych polskich miastach. Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi - mówi Katarzyna Merska-Pietrak, Kordynator ds. Komunikacji Gumtree.pl i dodaje, że nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu – za darmo i dla wszystkich.

Tegoroczne lokalizacje, tak jak zeszłoroczne warszawskie Pole Mokotowskie, to miejsca związane z rozrywką i relaksem. Ciągnący się wzdłuż Wisły Bulwar Filadelfijski stanowi jedno z najurokliwszych i lubianych miejsc spacerowych w Toruniu. Od 10 lipca w tej okolicy - na obszarze popularnego pubu BARKA, Gumtree ulokuje swój HotSpot. Mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się szybkim łączem na terenie restauracji AGAWA. W Gorzowie zasięg HotSpotu obejmie rejon Parku Górczyńskiego, w Rzeszowie Parku Linowego Expedycja, a w Opolu Basenu letniego Błękitna Fala.

Kompleksową obsługę techniczną darmowych hotspotów od Gumtree zapewnia CCA (partner techniczny projektu).

W miejscach, w których będą znajdować się HotSpoty, Gumtree wraz z Antyradiem organizować będzie animacje i wydarzenia, których szczegóły zdradzimy już wkrótce.