Darmowe programy do fakturowania

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Darmowe programy do fakturowania

Udostępnij:

Małe i średnie firmy często nie potrzebują rozbudowanych programów do rozliczania swoich finansów – wystarczy im proste narzędzie do wystawiania i magazynowania faktur. Oto nasze propozycje – proste w obsłudze i darmowe!

Chmura Faktur

Jedna z najlepszych propozycji programów do fakturowania dla małych i średnich firm. Chmura Faktur to całkowicie darmowa platforma (bez limitów liczby dokumentów) do elektronicznej wymiany faktur pomiędzy firmami. W ramach tej usługi możemy wystawiać i wysyłać nielimitowaną ilość wystawionych faktur, sprawdzić czy kontrahent jest płatnikiem VAT i oczywiście przechowywać faktury przychodowe oraz kosztowe.

Jasny i przejrzysty interfejs pozwala na wystawienie faktury w zaledwie kilka sekund – cały proces ułatwia wybranie kontrahenta z wcześniej zapisanej listy. Przydatną funkcją jest też możliwość poinformowania klienta o zbliżającym się terminie zapłaty – wystarczy, że klikniesz „wyślij ponaglenie”, a automatycznie zostanie wysłany maila o zapłacie faktury. W Chmurze Faktur wystawimy również obowiązkowy JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

Rejestracja konta na Chmurze Faktur dostępna na stronie – Chmura Faktur.

Mega Fakturka – wersja Lite

Program w wersji bezpłatnej jest dostępny w dość okrojonej wersji, ale wystarczy do wykonywania podstawowych operacji związanych z fakturami.

Mamy możliwość wystawienia dokumentu z mechanizmem podzielonej płatności i obsługę plików JPK_VAT, JPK_V7M. Jest też opcja umieszczania nowych kodów GTU.

Wersja bezpłatna, jak i pakiety płatne dostępne są na stronie Mega Fakturka.

e-mikrofirma

Oficjalna aplikacja e-mikrofirma od Ministerstwa Finansów służy do bezpłatnego księgowania faktur i wysyłania plików JPK – powstała z myślą o przedsiębiorcach którzy do tej pory prowadzili swoje księgi ręcznie. Najnowsza wersja tego programu zastąpiła wersję desktopową – aktualna wymaga dostępu do Internetu i przechowuje dane w chmurze.

Jakie funkcje posiada e-mikrofirma? Podobnie jak wyżej wymienione aplikacje umożliwia wystawianie i zapisywanie faktur krajowych, stworzenie ewidencji VAT oraz wygenerowanie i wysyłanie plików JPK_V7M i JPK_V7K, a także JPK_FA.

Dla zainteresowanych tym programem ważna informacja – do aplikacji będzie się można zalogować za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej.

Bezpłatne narzędzie e-mikrofirma znajdziesz na stronie podatki.gov.pl.

Streamsoft Firmino

Streamsoft Firmino jest bardzo nowoczesny program, który należy pochwalić za bardzo estetyczny i przejrzysty interfejs. Aplikacja jest dostępna w wersji BASIC, co oznacza darmową obsługę JPK i możliwość nielimitowanego wystawiania dokumentów, kontrahentów i produktów.

Do wyboru mamy niejedną formą faktury – możemy także wystawić dokument uwzględniający marżę, fakturę  proforma, fakturę korygującą (korektę), dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktura eksportowa, faktura walutowa, a także paragon. Jeśli chcielibyśmy móc wystawiać zlecenia i zamówienia lub zintegrować fakturę z PayU, możemy skorzystać z płatnej wersji programu.

Wszystkie opcje kont dostępne są na stronie Streamsoft Firmino.

Invoicer Mobile

Darmowa aplikacja do fakturowania jest dostępna w wersji mobilnej – dane są przechowywane w profesjonalnych centrach danych, a połączenie jest szyfrowane są przy użyciu klucza SSL. Program umożliwia fakturowanie online, rejestrowanie wpłat, KP, KW, zaliczki i niezapłacone. Daje możliwość również prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów, rozliczanie VAT-u i przygotowywanie deklaracji VAT-7, PIT-11, PIT-4R.

Program wyróżnia się możliwością drukowania faktur w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Tę funkcję z pewnością docenią firmy prowadzące sprzedaż poza granicami Polski.

Rejestracja i logowanie do programu możliwe jest na stronie – Invoicer.biz.

Faktura 1! Plus

Bardzo prosty, a jednocześnie praktyczny program dla osób, które wolą narzędzia desktopowe od chmur danych. Faktura 1! Plus daje możliwość wystawiania dokumentów, sprzedaży (faktur VAT, paragonów, korekt, pro forma), prowadzenia kartotek asortymentu oraz słownika kontrahentów. Możliwe również jest generowanie zestawień i raportów, edycja wyglądu faktury.

Desktopowa aplikacja do ściągnięcia tutaj – Faktura 1!Plus

iFirma

W tym programie możesz wystawiać za darmo wszystkie rodzaje faktur, ale tylko do 10 sztuk w miesiącu (limit ten znosi pakiet Faktura + , który kosztuje 150 zł/rok). iFirma przechowuje wszystkie dane w swoim certyfikowanym e-archiwum.

Z pewnością dużą zaletą tego programu jest wersja mobile na smartfony, a także możliwość wystawiania wszystkich rodzajów faktur – od faktury krajowej przez fakturę na usługi budowlane aż po fakturę eksportu towaru. Dodatkowo możemy przesyłać dokumenty naszym kontrahentom bezpośrednio z poziomu serwisu (na e-mail klienta) lub zlecić nam ich wysyłkę pocztą.

Z programu skorzystacie tutaj – iFirma.

Faktura XL

Kolejny program, który daje możliwość darmowego wystawiania do 10 faktur w miesiącu, co w przypadku wielu firm może okazać się wystarczające. Aplikacja działa online w chmurze i uruchamia się z poziomu przeglądarki internetowej.

Faktura XL oferuje nam możliwość wystawiania wielu rodzajów faktur m.in. Faktury VAT, Korygujące, Proforma, Zaliczkowe, Końcowe, Marża, Mały Podatnik (metoda kasowa), Faktura Odwrotne obciążenie, Faktury RR, Faktury bez VAT, Paragony, Rachunki. Przy przygotowywaniu dokumentu na pewno przyda się szybkie pobieranie danych firm po numerze NIP z bazy GUS.

Ponadto w łatwo wystawisz również noty korygujące, noty księgowe, wezwania do zapłaty, dowody wpłaty KP i KW oraz Zamówienia. W darmowej wersji niestety nie wystawimy JPK.

Program jest dostępny na stronie Faktura XL.

Fakturowo

Jeśli chcecie wystawić pojedynczą fakturę bez zakładania konta na żadnym portalu to Fakturowo jest idealnym narzędziem. Wystarczy tylko uzupełnić gotowy szablon i pobrać wygenerowaną fakturę.

Bez rejestracji konta i bez logowania wiele funkcji serwisu jest niedostępnych – nie można na przykład zapisywać/edytować dokumentów, klientów, produktów, nie można generować raportów oraz wysyłać wiadomości email. Rejestracji konta jest jednak darmowa, ale wówczas wystawimy tylko 3 faktury sprzedażowe dziennie.

Z marszu możecie wystawić fakturę tutaj.

Pełne narzędzie dostępne na stronie fakturowo.pl.