Darmowy nocleg? Z serwisem GigRove to możliwe

Dodane: 08.06.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Znalezienie taniego noclegu to bolączka wielu podróżujących. Nie chcąc płaci za wynajem lokalu możesz zaoferować właścicielom nieruchomości swoją pomoc przy wykonywaniu domowych obowiązków. Dzięki platformie GigRove znajdziesz gospodarzy skłonnych skorzystać z twoich umiejętności.

Pomoc w pacach domowych w zamian za nocleg i wyżywienie

Osoby, które podróżują często borykają się z dwoma problemami. Pierwszym z nich jest znalezienie taniego sposobu na przedostanie się z punktu A do punktu B, a drugi dylemat dotyczy znalezienia taniego noclegu. W obu przypadkach istnieje wiele dobrych rozwiązań, jak np. serwis Blablacar i portal Airbnb, które pozwalają rozwiązywać powyższe problemy. Korzystając z nich użytkownicy muszą liczyć się z opłatami za podwózkę i nocleg. Nowy konkurent natomiast proponuje bezpłatne zakwaterowanie.

GigRove jest aplikacją, która łączy ze sobą podróżników i gospodarzy. W przeciwieństwie do popularnych platform oferujących tanie noclegi, właściciele nieruchomości zrzeszeni w sieci społecznościowej GigRove nie pobierają żadnych opłat od turystów wynajmujących lokale. W tym przypadku walutę stanową umiejętności posiadane przez podróżników, którzy udzielają pomocy gospodarzom np. w domowych obowiązkach w zamian za wikt i opierunek. Jak znaleźć darmowy nocleg i turystę chętnego na pomoc w sprzątaniu domu?

60 ofert z całego świata

Wystarczy, że właściciel nieruchomości zamieści na stronie GigRove ofertę noclegu z wyszczególnieniem jakiej pomocy i przy których czynnościach oczekuje. Mogą one dotyczyć koszenia trawy, sprzątania strychu, czy bardziej fachowych obowiązków np. napraw hydraulicznych oraz opieki nad dziećmi. W zamian za udzielenie pomocy podróżnicy wynajmujący kwatery mają zagwarantowany darmowy nocleg i wyżywienie. Co ważne, przed spotkaniem gospodarze i przyjezdni mogą się wcześniej poznać, ponieważ serwis GigRove umożliwia nawiązanie rozmów wideo, w których pośredniczy.

Jeśli udostępniane lokale są darmowe to w jaki sposób zarabiają pomysłodawcy GigRove? Pobierają drobne opłaty od właścicieli nieruchomości w wysokości trzech dolarów za rejestrację w serwisie oraz od turystów z tytułu miesięcznego abonamentu o wartości 6.99 dolarów. Mimo interesującego pomysłu i korzystnych warunków cenowych, portal GigRovecieszy się jeszcze umiarkowanym zainteresowaniem. Obecnie za jego udziałem można skorzystać tylko z blisko sześćdziesięciu ofert, z czego większość dotyczy wyjazdów do krajów znajdujących się w Europie.