Datarino pozyskuje 6 milionów złotych od Luma Ventures

Dodane: 26.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Grupa Datarino - twórca Cluify, platformy wprowadzającej zupełnie nowe możliwości pozyskiwania klientów w handlu detalicznym i e-commerce - otrzymała 6 mln złotych na dalszy rozwój organiczny oraz ekspansję międzynarodową od funduszu Luma Ventures.

Na zdjęciu (od lewej): Edward Mężyk, CEO Grupy Datarino i Tomasz Cichowicz, Partner w Luma Ventures

Datarino to jeden z czołowych podmiotów na rynku usług i rozwiązań Big Data w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Swoje doświadczenie zdobywali tworząc jedną z największych w tym czasie hurtowni danych w Naszej Klasie, aby kilka lat później, już jako Datarino Financial, prowadzić kompleksowe projekty m.in. z zakresu wywiadu gospodarczego umożliwiające ocenę ryzyka (KYC). Obecnie wśród klientów Datarino znajdują się najwięksi przedstawiciele branż finansowych i mediowych, w tym ING Bank Śląski, Boston Consulting Group, Hoist Finance i Grupa Onet.

Specjaliści Big Data poszli o krok dalej – wykorzystując wiedzę z zakresu analityki danych, stworzyli Cluify, platformę internetową przenosząca świat klasycznej sprzedaży stacjonarnej na poziom możliwości, jakie posiada branża e-commerce. Cluify umożliwia dotarcie z reklamą online do osób odwiedzających dowolnie wybrane miejsce offline i weryfikację, czy osoba ta rzeczywiście odwiedziła sklep i dokonała zakupu. W efekcie właściciele sklepów tradycyjnych lub internetowych mogą bardzo precyzyjnie dotrzeć do osób odwiedzających stacjonarne punkty konkurencji.

W 2016 roku strukturę grupy rozszerzono o RinoApps, studio gier i aplikacji mobilnych. RinoApps jest autorem popularnych tytułów mobilnych, w tym m.in. Haterick (serwis do narzekania) i Everybody (aplikacja identyfikującą niezapisane w książce telefonicznej numery).

– Datarino od początku działalności rośnie w bardzo szybkim tempie. Stworzyliśmy 3 samodzielne, nawzajem wspierające się projekty i poszerzyliśmy obszar działania na Czechy i Serbię. Jestem przekonany, że pozyskane fundusze znacząco przyspieszą rozwój grupy – mówi Edward Mężyk, CEO Grupy Datarino.

– Aktualnie pracujemy nad nowymi aplikacjami, nadajnikami łączącymi zalety beaconów i technologii Wi-Fi oraz rozszerzamy Cluify o kolejne nowatorskie możliwości. Rozmawialiśmy z wieloma funduszami, które były zainteresowane naszymi projektami, jednak to właśnie Luma przekonała nas swoim podejściem do biznesu i kompetencjami. Kadra nie tylko doskonale rozumie nasz rynek, ale dodatkowo ma szerokie doświadczenie i know-how w prowadzeniu podmiotów takich jak my. Tylko takie połączenie gwarantuje osiągnięcie sukcesu –dodaje prezes spółki. 

Luma Ventures (LV) to fundusz typu Venture Capital koncentrujący się na przedsięwzięciach IT z szeroko rozumianego obszaru Big Data i Data Science. Luma Ventures należy do nielicznych funduszy na rynku, które zarządzają wyłącznie prywatnym kapitałem.

– Na naszą decyzję o inwestycji wpłynęły dwa główne czynniki – technologia oraz ludzie, którzy za nią stoją. Datarino to bardzo zgrany zespół, doświadczeni eksperci Big Data, a przede wszystkim nieustępliwi przedsiębiorcy z holistycznym i profesjonalnym podejściem do projektowania biznesu. Unikalne rozwiązania tworzone w grupie takie jak Datarino Finance czy Cluify bardzo szybko potwierdziły swoją wartość na rynku, co bezpośrednio przełożyło się na wzrost spółki. Dla Luma Ventures to bardzo ważna inwestycja z obszaru Fintech oraz Data Analytics – podsumowuje Tomasz Cichowicz, Partner w Luma Ventures.