DataWalk podpisało kolejną umowę z USA. Wykryje nieprawidłowości w finansowaniu pomocowym związanym z COVID-19

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

DataWalk podpisało kolejną umowę z USA. Wykryje nieprawidłowości w finansowaniu pomocowym związanym z COVID-19

Udostępnij:

Zarząd DataWalk z siedzibą we Wrocławiu 21 września poinformował, że spółka emitenta, czyli DataWalk Inc. otrzymała zamówienie od Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych (DOL OIG) na sprzedaż licencji wieczystej w zakresie pełnego produkcyjnego wykorzystania platformy analitycznej DataWalk.

– Oprogramowanie DataWalk zostanie wdrożone w celu wsparcia działalności DOL OIG w zakresie dochodzeń związanych z niegospodarnością i nadużyciami w szczególności w odniesieniu do umów związanych z finansowaniem pomocowym dotyczącym COVID-19 i aktem CARES. Zarząd Spółki uznał fakt otrzymania zamówienia za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że pozyskane zamówienie ponownie potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o projekty w federalnych instytucjach rządowych USA oraz może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną Grupy Kapitałowej Emitenta w Ameryce Północnej – czytamy w komunikacie

Wsparcie amerykańskiej policji

DataWalk to dostawca zaawansowanego oprogramowania, które służy do analizy wywiadowczej. W sierpniu tego roku firma poinformowała, że jej rozwiązanie zostało wybrane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych celnych i ochrony granic (DHS-CBP) do wdrożenia dla zagranicznego partnera DHS-CBP w celu wsparcia misji bezpieczeństwa granic kraju partnerskiego.

– Jesteśmy podekscytowani tym rozwojem, że oprogramowanie DataWalk jest kupowane przez jedną z najlepszych agencji na świecie dla bezpieczeństwa publicznego. Wybór naszego oprogramowania przez DHS-CBP stanowi kolejny dowód na to, jak DataWalk zapewnia doskonałe rozwiązanie dla wymagających aplikacji w rządzie federalnym USA – powiedział wtedy Paweł Wieczyński, Dyrektor Generalny DataWalk.

Jednak to nie jedyne umowy polskiej firmy z amerykańskimi urzędami. Pod koniec 2019 roku informowaliśmy o tym, że DataWalk szykuje pilotaż dla Anderson City Police Department. Rozwiązanie startupu wykorzystywane będzie przy dochodzeniach w sektorze ubezpieczeniowym. Umowa z służbami USA została podpisana pod koniec października. Jeszcze wcześniej DataWalk wdrożyło swoje rozwiązanie również w Departamencie Policji Anderson w Karolinie Płn.

– Możemy dostarczać oficerom operacyjnym dokładnych, użytecznych informacji, które pozwolą identyfikować przestępców i przeciwdziałać ich działaniom – mówił wtedy Jim Stewart, naczelnik Departamentu Policji w Anderson.

DataWalk od 2019 roku notowany jest na GPW. Kapitalizacja spółki osiągnęła w zeszłym roku blisko 250 mln zł. Specjaliści z branży widzą w startupie z Wrocławia przyszłego polskiego jednorożca.