Debiut usługi mobilnej Looksoft i Cisco

debiut uslugi mobilnej looksoft i cisco
Udostępnij:
Looksoft i Cisco zaprezentowały podczas konferencji PLNOG w Warszawie demo usługi mobilnej pozwalającej na lokalizację w obiektach wielkopowierzchniowych przy pomocy smartfona.

Looksoft i Cisco zaprezentowały podczas konferencji PLNOG w Warszawie demo usługi mobilnej pozwalającej na lokalizację w obiektach wielkopowierzchniowych przy pomocy smartfona. Uczestnicy konferencji PLNOG, na własnych smartfonach przekonali się jak działa rozwiązanie Looksoft w Hotelu Marriott w Warszawie, gdzie zainstalowano sieć WiFi Cisco.

Osoby, które ściągnęły aplikację PLNOG10 i przebywały w zasięgu WiFi Cisco miały dostęp do aktualnej agendy i otrzymywały najnowsze informacje związane z konferencją. Poruszanie się po miejscu spotkania ułatwiała również mapka lokalizacyjna.

Realizowany wspólnie z Cisco projekt nawigacji w budynkach przy pomocy smartfona to nowatorska usługa w skali Europy. Nasze rozwiązanie daje firmom niedostępne dotychczas możliwości wykorzystania sieci WiFi. Interakcja z użytkownikiem w połączeniu z informacją o jego lokalizacji pozwala budować dowolne narzędzia marketingowe lub informacyjne - powiedział Łukasz Makowski, prezes Looksoft.

Przedstawiciele obu firm zaprezentowali również rozwiązanie podczas prelekcji „Platforma lokalizacyjna w obiektach wielkopowierzchniowych”. Cisco przedstawiło architekturę systemu oraz praktyczne zastosowanie aplikacji wykorzystującej dane lokalizacyjne pozyskane z Cisco MSE. Looksoft omówił zalety systemu wykorzystującego w pełni powyższe cechy na przykładzie wybranych miejsc użyteczności publicznej.

Aplikacja PLNOG10 była dostępna pod adresem http://my.looksoft.pl/cisco/PLNOGDemo.apk.

W styczniu br. Looksoft i Cisco rozpoczęły współpracę w celu umożliwienia korzystania z mobilnej nawigacji w miejscach typu galerie handlowe, terminale dworcowe i lotnicze, czy muzea. Do tej pory rozwój aplikacji mobilnych zdolnych wykorzystywać lokalizację urządzeń wewnątrz budynków był mocno utrudniony z powodu braku dostępu sygnału GPS. Dziś problem ten już nie istnieje wszędzie tam, gdzie dociera sygnał WiFi z odpowiednio zaprojektowanej sieci. Dzięki inteligentnym sieciom WiFi Cisco i zintegrowanym z nimi aplikacjom mobilnym tworzonym przez firmę Looksoft, użytkownik smartfona, który wyrazi na to zgodę, będzie miał dokładną informację o miejscu swojego położenia we wnętrzu dowolnego obiektu objętego zasięgiem sieci Cisco.

W ramach podjętej przez firmy współpracy Cisco dostarcza sieć WiFi i platformę (serwer) Cisco Mobility Services Engine z oprogramowaniem umożliwiającym podążanie za użytkownikiem znajdującym się w obrębie tej sieci. Natomiast Looksoft udostępnia platformę (serwer) z usługą mobilną, która pozwala dostarczać obecnym w obiekcie użytkownikom smartfonów różnego rodzaju informacje, jeśli wyrażą na to zgodę. W przypadku galerii handlowej mogą to być wiadomości marketingowe w postaci aktualnych promocji obowiązujących w mijanych akurat butikach, czy specjalnych kuponów rabatowych. W hali dworca, czy terminala lotniczego podróżni mogą otrzymać aktualności związane ze zmianami w rozkładzie jazdy pociągów, czy lotów. Dzięki identyfikacji użytkowników smarfonów pod kątem płci, ostatniego miejsca pobytu w obiekcie, czy zainteresowaniach zakupowych, do klienta mogą trafiać szczegółowo sprofilowane informacje handlowe.

źródło: informacja prasowa