Deezer gra w Polsce za free!

Dodane: 16.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Deezer, międzynarodowy serwis muzyczny oferujący dostęp do muzyki z całego świata, ogłosił uruchomienie w Polsce usługi Freemium, czyli darmowego streamingu utworów muzycznych dla wszystkich użytkowników.

Deezer, międzynarodowy serwis muzyczny oferujący dostęp do muzyki z całego świata, ogłosił uruchomienie w Polsce usługi Freemium, czyli darmowego streamingu utworów muzycznych dla wszystkich użytkowników. Firma zainicjowała również Deezer4Artists (D4A) – nową platformę, która ma na nowo zdefiniować relacje między artystami a miłośnikami muzyki na całym świecie.

Wiodący serwis muzyczny Deezer ogłosił uruchomienie nowej, unikalnej usługi Freemium, w ramach której użytkownicy tego serwisu zyskują darmowy dostęp do katalogów z ponad 20 milionami utworów muzycznych z całego świata. Decyzja ta jest częścią globalnego debiutu usługi Freemium uruchamianej przez Deezer w ponad 150 krajach.

To bardzo ważny moment dla wszystkich pasjonatów muzyki – zarówno artystów, jak i fanów – ponieważ po raz pierwszy znikają bariery na drodze wspólnego odkrywania i cieszenia się muzyką. Wprowadzimy fanów w świat niezwykłych, zindywidualizowanych muzycznych doświadczeń, pozwolimy im odkrywać nową jakość oraz nieprzerwanie cieszyć się utworami z dowolnego zakątka naszego globu – mówi Maciej Jaworski, Dyrektor Zarządzający Deezer Polska.

Darmowa usługa Freemium będzie dostępna przez 6 miesięcy dla użytkowników korzystających z Deezera na laptopach i urządzeniach stacjonarnych i jednocześnie przez 2 tygodnie dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów. Wprowadzenie nowej usługi na serwisie muzycznym jest częścią planu, którego celem jest dotarcie do jak najszerszego grona słuchaczy, szacowanego na 600 milionów osób w 160 krajach.

Kolejnym krokiem na drodze uwolnienia dostępu do muzyki oraz odbudowania jej wartości poprzez nowe zdefiniowanie relacji między artystami a ich fanami, jest uruchomienie platformy Deezer4Artists. D4A dostarcza muzykom i ich wydawcom narzędzia umożliwiające prawdziwe zrozumienie fanów i ich potrzeb, a także możliwość stworzenia własnej, twórczej przestrzeni na Deezer. Fani z kolei otrzymują specjalne opcje wyszukiwania i śledzenia artystów, a także dostęp do licznych ekskluzywnych treści.- W ten sposób otwieramy drzwi dla komunikacji między artystami a ich słuchaczami, by mogli jeszcze lepiej się zrozumieć i wspólnie czerpać radość z muzyki – dodaje Jaworski.

źródło: informacja prasowa