Defii z nominacją do Startup’u Roku 2013!

Dodane: 18.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

To już drugie w tym roku spotkanie przedsiębiorców i młodych firm w Olivia Business Centre, z cyklu Business Mixer. W piątek, 15 listopada podczas tego cyklicznego wydarzenia organizowanego przez nowoczesne centrum wspierania początkujących firm Business Link Trójmiasto projekt Defii otrzymał tytuł

To już drugie w tym roku spotkanie przedsiębiorców i młodych firm w Olivia Business Centre, z cyklu Business Mixer. W piątek, 15 listopada podczas tego cyklicznego wydarzenia organizowanego przez nowoczesne centrum wspierania początkujących firm Business Link Trójmiasto projekt Defii otrzymał tytuł Startup’u Miesiąca oraz nominację do Startup’u Roku 2013.

O tytuł Startup’u Miesiąca rywalizowały dwie młode firmy. Konkurs wygrał startup Defii, tworzący innowacyjną platformę internetową, wspierającą firmy w zakresie rekrutowania pracowników. System oparty jest na tworzeniu wyzwań dla kandydatów. Osoba zainteresowana pracą w danym przedsiębiorstwie, rozwiązuje zadanie, którego efekt wpłynie na otrzymanie zatrudnienia. Jak tłumaczył Maciej Greń, narzędzie Defii pozwala na oszczędność czasu i uzyskanie szerokiej wiedzy o kandydacie.

fot. We Love Photo

Projekt Defii ewoluował z pomysłu, w którym jego założyciele mieli za cel pomóc uczelniom we współpracy biznesem. Zauważyli jednak problem, w którym ciężko było o rozwiązanie. Okazało się także, że bardzo wiele firm narzeka na brak kompetencji ludzi, którzy przychodzą na rozmowy o pracę. Z drugiej strony, rozmawialiśmy z ludźmi jak wygląda dla nich proces rekrutacji. Kandydaci chodzą od jednej firmy do drugiej często nie wiedzą nawet dlaczego nie dostali pracy. Okazało się, że rozwiązaniem są wyzwania! – tłumaczy Maciej Greń co-owner Defii. Projekt młodych przedsiębiorców to nowe podejście do rekrutacji – kandydaci wiedzą, że nie konkurują z setkami, a z kilkunastoma osobami, które spędziły swój czas na wyzwaniu. Firmy natomiast nie muszą przeglądać setek ludzi i kontaktować się z nimi. Zapraszają tych, którzy dobrze zrobili wyzwanie i mają interesujące CV.

Drugim startupem, który zaprezentował się podczas Business Mixer’a był Advertine – platforma reklamy internetowej bazująca na intencjach zakupowych. Dzięki Advertine, sklepy internetowe mają możliwość zwiększenia sprzedaży, poprzez pokazywanie konkretnych, precyzyjnie dobranych produktów do potrzeb klientów.

W wydarzeniu wziął udział gość specjalny Wojciech Czernecki – założyciel portalu dla przedsiębiorców Twoja-Firma.pl, współzałożyciel spółek Nokaut.pl oraz Morizon.pl, notowanych na giełdzie papierów wartościowych. Gość specjalny podczas półgodzinnej rozmowy z Moniką Bogdanowicz opowiedział o początkach wkraczania w świat biznesu, o motywach stworzenia swoich portali, a także o wartościach, którymi powinny kierować się startup’y.

Uzupełnieniem wydarzenia i inspiracją dla obecnych przedsiębiorców była video rozmowa z założycielem Quantum Lab – startup’a, który wygrał sierpniowy Business Mixer w Gdańsku. W ramach otrzymanych nagród Bartosz Rychlicki, ma możliwość uczestniczenia w programie Ready To Go i przebywania obecnie w Dolinie Krzemowej. W krótkiej rozmowie, opowiedział o aktualnej sytuacji swojego biznesu, szkoleniach i spotkaniach w jakich bierze udział oraz atmosferze jaka panuje w amerykańskiej kolebce nowych technologii.

Część oficjalna zakończona została wręczeniem nagród. Poza otrzymanymi tytułami zwycięzca otrzymał od AIP możliwość korzystania z systemu Startup Contracts, czyli systemu usług B2B, dającego możliwość nawiązania współpracy biznesowej w ramach społeczności Polski Przedsiębiorczej. Seed Capital udostępnił udziału w spotkaniach z cyklu Seed Mixer. Insource Marketing & PR Agency stworzy strategię Social Media, a T-mobile zapewni mentoring. Dodatkowo zwycięski projekt będzie miał możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej, który zapewnia Polska Przedsiębiorcza. Oba startup’y otrzymały również bony wakacyjne od firmy Qtravel.

MamStartup objął patronatem wydarzenie

źródło: informacja prasowa