Deko Eko – upcyklingowy startup pozyskał 1 mln zł finansowania od Simpact VC

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Deko Eko

Udostępnij:

Deko Eko – startup działający w obszarze gospodarki cyrkularnej – pozyskało 1 mln zł finansowania od funduszu Simpact VC na realizację projektu wdrożenia platformy B2B2C na rynkach europejskich. Oprócz Simpact w 2018 r. w Deko Eko zainwestował akcelerator Startupbootcamp z Amsterdamu. Obecnie spółka prowadzi również sprzedaż udziałów dla prywatnych inwestorów oraz funduszy seedowych przez globalną platformę crowdfundingową Eureeca.com

Dekoeko.com to platforma upcyklingowa, która zmienia sposób myślenia o odpadach. W jednym miejscu łączy ze sobą designerów, największe firmy i konsumentów, aby wspólnie budować gospodarkę cyrkularną.

Aktualnie na platformie znajduje się 290 sklepów projektantów i Deko Eko aktywnie pozyskuje kolejnych, dzięki temu posiada unikalny dostęp do najszerszej bazy metod przetwarzania strumieni odpadów, realizując kilkadziesiąt projektów dla największych korporacji takich jakich IKEA, McDonald’s, Coca Cola, Orange, Ergo Hestia, T-mobile, SUEZ, NN w Polsce i Holandii etc.

Deko Eko działa na rynku Polskim od paru lat, a obecnie upatruje swoją największą szansę rynkową w krajach Europy Zachodniej, gdzie gospodarka obiegu zamkniętego jest bardzo mocnym trendem, a klienci zarówno biznesowi, jak i indywidualni aktywnie poszukują upcyklingowych rozwiązań. Dlatego też Deko Eko zarejestrowało swoją spółkę w Holandii (B.V.), która jest tzw. Circular Hot Spot) gdzie planuje, przyspieszyć swój rozwój oraz otworzyć sobie drogę do międzynarodowych inwestorów w perspektywie 12-24 miesięcy.

Firma właśnie wdraża nowy B2B2C marketplace, który zastąpi dotychczasowy model sprzedaży i współpracy bezpośredniej z klientami biznesowymi zautomatyzowanym modelem online. Nowy model biznesowy przewiduje połączenie modelu prowizyjnego od każdej zrealizowanej transakcji z modelem subskrypcyjnym, czyli płatnym dostępem do platformy.

Dodatkowo w celu udoskonalenia i ułatwienia współpracy z klientami B2B poprzez platformę online, Deko Eko będzie wprowadzać rozwiązania technologiczne w formule ‘Smart Matching’, używając do tego narzędzi Machine Learning. Rozwój technologii zostanie sfinansowany z inwestycji funduszu Simpact. Oprócz tego środki zostaną głównie przeznaczone na rozwój zespołu w Polsce i Holandii.

Forbes ogłosił firmę Deko Eko jako jedną z 60 najlepiej rokujących firm, prowadzonych przez kobiety na świecie. Dyrektor zarządzająca i założycielka Deko Eko — Agata Frankiewicz — inicjatorka i współzałożycielka Koalicji na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „Reconomy” została finalistką TheNextWomen Pitch competition oraz EuropeanWomen Challenge, oraz  jedną z „50 śmiałych kobiet 2018 roku zmieniających świat na lepsze ” według serwisu „Wysokie Obcasy”.

– Deko Eko zmienia sposób myślenia o odpadach, tworząc ekosystem przetwarzający trudne do recyklingu materiały odpadowe w pełnowartościowe produkty. Nowy marketplace łączy trzy grupy użytkowników: największe korporacje aktywnie poszukujące różnego rodzaju rozwiązań w zakresie efektywnego wykorzystania swoich odpadów, projektantów i firmy przetwarzające w kreatywny sposób odpady w produkty konsumenckie oraz klientów zainteresowanych zakupem oryginalnych, ekologicznych produktów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać projekt wdrażający gospodarkę cyrkularną, adresujący problem marnowania surowców i rosnącego zanieczyszczenia środowiska. Propagowanie odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji ma ogromne znaczenie właśnie z uwagi na przyszłe pokolenia. Tak więc #letsupcycletheworldtogether — komentuje Jacek Ostrowski, Partner w Simpact.

Jest to też pierwsza zagraniczna inwestycja funduszu Simpact.