Delivery Hero kupuje od AmRest 7,5 proc. udziałów w Glovo za 76 mln euro

Dodane: 21.10.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Firma AmRest poinformowała, że podjęła decyzję o sprzedaży 7,5 proc. udziałów w spółce Glovoapp 23. Transakcja warta jest 76 mln euro. Umowa została zawarta z koncernem Delivery Hero. 
– AmRest Holdings SE informuje, że zawarła porozumienie z Delivery Hero dotyczące przeniesienia swojego 7,5 proc. udziału (na poziomie nierozwodnionym) w spółce Glovoapp 23 (Glovo) za łączną kwotę 76,15 mln euro. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia określonych warunków, zwyczajowo występujących w tego typu transakcjach oraz pewnych wymogów biznesowych wynikających z regulacji wewnętrznych Glovo. Po spełnieniu wspomnianych warunków i wymogów, AmRest poinformuje rynek o realizacji transakcji. Spółka informuje, że sprzedaż udziałów nie będzie miała wpływu finansowego na AmRest, ponieważ wartość księgowa inwestycji w Glovo wynosi 76,2 mln euro – czytamy w komunikacie firmy. 

AmRest

AmRest jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz innych krajach Azji. Łącznie działa na 16 rynkach. Firma jest operatorem takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King czy Starbucks w Polsce.

Pod koniec 2019 roku AmRest sprzedał Glovo wszystkie swoje udziały w marce PizzaPortal. Wartość transakcji wynosiła wtedy 30 mln euro. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Glovo, która od początku jest dla nas korzystna zarówno strategicznie, jak również finansowo. Cieszymy się z możliwości zwiększania naszego udziału w firmie i dalszego wzmacniania tego partnerstwa. Nie mamy wątpliwości, iż połączenie wiodącego, europejskiego gracza trzeciej generacji w segmencie zamówień jedzenia online i dostaw do domu z największą platformą gastronomiczną w Polsce, stworzy nowego, silnego lidera na rynku – mówił wtedy Peter Kaineder, dyrektor ds. strategii w AmRest.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem