Delivery Hero nabywa cypryjski startup Foody

delivery hero nabywa cypryjski startup foody
Udostępnij:
Startujący na Cyprze Foody został przejęty przez berlińskiego giganta dostaw żywności Delivery Hero.

Foody został założony w 2015 roku i miał być głównym sposobem zamawiania żywności na Cyprze. Od tego czasu startup powiększył się do 40 osób i współpracuje z ponad 600 restauracjami i kawiarniami, przyjmując ponad 130 000 zamówień miesięcznie.

Dołączając do Delivery Hero, Foody stał się częścią rodziny marek obecnych w 39 krajach na całym świecie. Założyciele będą nadal pełnić funkcje kierownicze, a obecny zespół nie ulegnie zmianie.

Przejęcie to szansa dla Foody

– Wszyscy w zespole Foody są bardzo podekscytowani dołączeniem do Delivery Hero. Bycie częścią jednego z najsilniejszych zespołów na świecie jest fascynującą i świetną okazją dla naszego zespołu do czerpania ich wiedzy i doświadczenia oraz tworzenia jeszcze lepszego Foody. Chciałbym podziękować każdemu z naszych klientów i restauracji za ich ogromne wsparcie w ciągu ostatnich czterech lat i obiecać, że będziemy kontynuować pracę i ulepszać nasze usługi – powiedział Argyris Argyrou, dyrektor generalny i założyciel Foody.

Dzięki nowym relacjom z Delivery Hero Foody spodziewa się uzyskać dostęp do dogłębnej wiedzy specjalistycznej oraz najnowocześniejszych technologii i procesów stosowanych w innych krajach.