Demo Day Mazovian Startup IV – już 14 grudnia poznamy finalistów programu, którzy walczą o nagrody w wysokości 75 000 zł!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Demo Day Mazovian Startup IV – już 14 grudnia poznamy finalistów programu, którzy walczą o nagrody w wysokości 75 000 zł!

Udostępnij:

Już 14 grudnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w godz. 15:30 – 19:30, będziemy świadkami prezentacji i emocjonującej rywalizacji, 10 innowacyjnych startupów. W ramach programu akceleracyjnego Mazovian Startup, którego organizatorem jest Województwo Mazowieckie, a realizatorem Youth Business Poland. Nabór do tegorocznej, IV edycji wydarzenia ruszył w czerwcu, a po trzech miesiącach wybranych zostało 30 projektów, które zakwalifikowały się do udziału w programie.

Podczas akceleracji Mazovian Startup uczestnicy otrzymali wsparcie merytoryczne, pomoc w rozwoju startupu, szansę na pozyskanie inwestora, promocję biznesu w mediach oraz dodatkowe spotkania z ekspertami.

W listopadzie odbył się Semi Demo Day, w których komisja wyłoniła półfinalistów. 

Które startupy znalazły się w ścisłym finale?

Tegoroczna „dziesiątka” Mazovian Startup IV

Poznajcie bliżej wszystkich półfinalistów:

  • PROTEINrise – opracowuje rozwiązania dla producentów żywności, i rozwija technologie pozyskiwania białka z roślin strączkowych oraz ze strumieni ubocznych przetwórstwa rolno-spożywczego, w tym z procesu produkcji piwa. 
  • pd meds – startup, który skraca czas oczekiwania na rehabilitację oddechową, motywuje pacjentów do wykonania ćwiczeń w domu i aplikacji pulmonologicznej poprzez rozwiązania
  • Lutkala – Producent zagęstnika spożywczego nowej generacji – błonnika funkcjonalnego – wyprodukowanego tylko i wyłącznie przy użyciu procesów fizycznych (bez użycia jakiejkolwiek chemii). Surowiec do produkcji stanowią wytłoki jabłkowe – jest to więc przykład technologii zero waste.
  • Biowęgiel wielofunkcyjny materiał użytkowy wytwarzany z biomasy odpadowe – Projekt skupia się na wytwarzaniu innowacyjnego materiału – biowęgla, poprzez pirolizę odpadowej biomasy roślinnej. To uniwersalny substytut węgla kopalnego o szerokich zastosowaniach. Rozwiązuje problemy związane z ograniczeniem wydobycia surowców naturalnych i redukcją odpadów. 
  • HIPERH2 – Projekt dotyczy produkcji zielonego wodoru zakładającej wykorzystanie surowców odnawialnych w postaci ciekłych pochodnych biomasy (substancji organicznych), nanomateriałów katalitycznych i energii słonecznej, jako odnawialnej siły napędowej.
  • Fast Track – Fast Track to aplikacja, która przyspiesza obsługę kolejek m.in. na festiwalach i wydarzeniach sportowych. Umożliwia zamawianie jedzenia z food trucków, skanując kod QR lub wybierając z listy. Aplikacja umożliwia płatność, śledzenie kolejki i odbiór zamówienia po powiadomieniu.
  • Supptrail – dzięki technologii SaaS dostarcza kompleksową platformę do zarządzania łańcuchem dostaw w branży odzieżowej i tekstylnej. Obejmuje ona m.in. mapowanie pełnych łańcuchów dostaw, ocenę i wybór dostawców na podstawie wskaźników zrównoważonego rozwoju, certyfikatów, obliczenia śladu węglowego oraz śledzenie i uwierzytelnianie produktów
  • ControlAI – sprawia że AI jest bezpieczna i zgodna z prawem. Dostarcza platformę SaaS, która w zautomatyzowany sposób weryfikuje i automatycznie poprawia wrażliwości w cyberbezpieczeństwie czatbotów, systemów wizji komputerowej czy botów do grania na giełdzie.
  • Wellneskin – tworzy innowacyjne produkty kosmetyczne, w których wykorzystuje technologię aktywnych pęcherzyków gazów. Aktywne pęcherzyki działają przeciwdrobnoustrojowo, łagodzą podrażnienia nawet najbardziej wrażliwej skóry, zwiększają przyswajalność składników aktywnych, dzięki czemu znacząco podnoszą skuteczność działania kosmetyków
  • Parenteen – to kompleksowe wsparcie rodziców dorastających dzieci i nastolatków. To społeczność specjalistów od rodzicielstwa okresu dorastania i świadomych, zaangażowanych rodziców, którzy rozwijają się i dzielą doświadczeniami. Platforma (w przyszłości także aplikacja) zawiera porady, konsultacje rodzicielskie, grupy wsparcie rodziców, szkolenia i inne formy. 

Demo Day Mazovian Startup

Osoby zainteresowany udziałem w finale Mazovian Startup powinny zarejestrować się, korzystając z tego formularza.

📋 Agenda wydarzenia

15:30 – 16:00 – Rejestracja i networking

16:00 – 16:15 – Powitanie i podsumowanie projektu

16:15  – 17:55 – Prezentacje 10 startupów

17:55 – 18:25 – Obrady komisji 

18:25 – 18:40 – Wręczenie nagród

18:40 – 19:30 – Networking

🗓️ Kiedy? Czwartek, 14.12.2023

⏰ O której? Godz. 15:30 – 19:30

📍 Gdzie? Sala Notowań, Giełda Papierów Wartościowych, ul Książęca 4

 

Partnerzy Mazovian Startup

Partnerzy strategiczni i merytoryczni: ROHLIG SUUS Logistics, Carrefour, PwC

Partnerzy programu: foodtech.ac, StartUp Hub Poland, CIC Warsaw, Miasto Stołeczne Warszawa,  Albrecht&Partners, COBIN Angels, AgriTech Hub, Simpact Ventures, EKIPA INVESTMENTS, madokado, pitcom, Agreeo Legal And Transaction Advisory Pawlina, Świderczak I Wspólnicy sp. k., KnowledgeHub Fund, Innovations Hub Foundation

Partnerzy regionalni: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej

Patronat medialny: MamStartup, Grupa Wirtualna Polska