Dentsu stworzył aplikację, która pomoże dzieciom uporać się z traumą wywołaną wojną w Ukrainie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

dentsu

Udostępnij:

Grupa reklamowa dentsu wraz z brytyjską organizacją charytatywną Apart of Me, zajmującą się zdrowiem psychicznym, stworzyły aplikację „Nadiya – A Quest For A Safer Place”, która pomoże dzieciom uporać się z traumą wywołaną wojną w Ukrainie.

Dentsu we współpracy z organizacją charytatywną Apart of Me opracowała aplikację „Nadiya – A Quest For A Safer Place„. Twórcy aplikacji stworzyli ją z myślą o najmłodszych osobach, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń związanych z wojną. Aplikacja ta ma na celu pomóc dzieciom w przezwyciężeniu lęku i stresu, które są powszechne wśród osób, które były świadkami wojennych okrucieństw. Ze strony dentsu zaangażowane były zespoły wolontariuszy z dentsu EMEA na Węgrzech, w Polsce i Amsterdamie.

Rodzina pomaga przetrwać trudne czasy

Wydarzenia aplikacji rozgrywają się w leśnym królestwie, gdzie użytkownik spotyka przyjaznego i mądrego Przewodnika. Bohater opowiada o dziewczynce Nadii, która została uwięziona na polanie i potrzebuje pomocy. Aby to zrobić, osoba korzystająca z aplikacji, będzie musiała wykonać ćwiczenia, które pomogą rozwinąć wewnętrzną siłę i cechy, takie jak Współczucie, Spokój i Odwaga. Aplikacja pozwala zacieśniać relacje rodzinne, nauczyć się być życzliwszym dla siebie i innych, nabrać pewności siebie w przetrwaniu trudnych czasów.

Bezpłatna aplikacja, dostępna w języku angielskim i ukraińskim

Aplikacja oferuje ćwiczenia terapeutyczne dla dzieci w wieku 5-11 lat, między innymi:

  • proste ćwiczenia terapeutyczne do wykonania przez dziecko i rodziców, które są zaprojektowane w ciekawej formie, dzięki czemu dzieci chętnie się w nie zaangażują bez presji dorosłych,
  • poradnik dla rodziców z dodatkowymi wskazówkami, jak pomóc maluchowi poradzić sobie w trudnych chwilach.

Aplikację Nadiya można pobrać z App Store i Google Play.

 

Dobry czas dla startupów wellbeing – podsumowanie 2022

Jak poradzić sobie ze wstydem w pracy? Odpowiada Aleksandra Piotrowicz-Przyłuska z HearMe

WP2 Investments zainwestowało 3,5 mln zł w platformę zdrowia psychicznego Wellbee