Depilacja.pl pozyskała 6,5 mln zł na ekspansję

depilacjapl pozyskala 65 mln zl na ekspansje
Udostępnij:
Depilacja.pl pozyskał od inwestorów 6,5 mln zł (1,5 mln euro) na podbój zagranicznych rynków. W rundzie finansowania udział wzięły trzy fundusze VC – polski Market One Capital, austriacki Speedinvest i grecki Venture Friends. Wcześniej kwotę 2,3 mln zł zainwestowało kilkunastu polskich przedsiębiorców, m.in. Mariusz Gralewski (ZnanyLekarz.pl), Mateusz Romanowski (Allani, SonarHome) i Tomasz Nowiński (Groupon Polska, Travelist.pl).

Depilacja.pl to największa w Polsce sieć salonów depilacji laserowej. W ciągu trzech lat działalności startup otworzył 23 punkty w Polsce, 5 w Wielkiej Brytanii i 2 w Brazylii, obsługując ponad 150 tys. zabiegów. Dzięki pozyskanemu kapitałowi planuje otworzyć rozwijać się na kolejnych rynkach (w sumie ponad 20, w tym w USA, Niemczech i Turcji), otwierając własne salony, a także dzięki modelowi franczyzowemu. Firmę założyło dwóch doświadczonych internetowych przedsiębiorców – Tomasz Kucharski (współtwórca i były dyrektor finansowy Groupon Polska) i Paweł Tymczyna (współtwórca Travelist.pl). 

Startup łączy w sobie technologię z usługami wykonywanymi w świecie offline. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, Depilacja.pl pozyskuje 90% klientów przez Internet. Większość procesów obsługi klienta także odbywa się online. Dzięki temu salony depilacji zajmują niewielką powierzchnię i wymagają minimum obsługi, co wpłynęło na koszty operacyjne i ceny dla klientów końcowych. Startup rozwija też własną technologię lasera, która umożliwi bezpieczną i skuteczną depilację pacjentów o każdym kolorze skóry.