Dermandar zdobył już 200 000 użytkowników

dermandar zdobyl juz 200 000 uzytkownikow
Udostępnij:
Libańska aplikacja na iPhone'a, umożliwiająca łatwe tworzenie panoramicznych zdjęć 360 stopi, w ciągu zaledwie 2 tygodni zdobyła aż 200 000 użytkowników.

Libańska aplikacja na iPhone'a, umożliwiająca łatwe tworzenie panoramicznych zdjęć 360 stopi, w ciągu zaledwie 2 tygodni zdobyła aż 200 000 użytkowników.

Dermandar zadebiutował jako strona www z dość prostym przesłaniem. Rób zdjęcia panoramiczne i dziel się nimi ze światem. Pomysł fajny, ale wymagał rozwiązania pewnego problemu technologicznego. Ludzie lubią zdjęcia panoramiczne, ale większość nie wie, jak je zrobić.

Tradycyjny proces tworzenia panoram opiera się na zrobieniu kuliku zdjęć, a następnie przeniesieniu ich na komputer i obróbce w programie graficznym. Co prawda, niektóre aparaty posiadają opcje robienia zdjęć panoramicznych, jednak to nie eliminuje problemu, jakim jest udział komputera w celu udostępnienia zdjęć znajomym.

Właśnie w tym momencie pole do popisu znaleźli współzałożyciele serwisu Dermandar. Elie-Gregoire Khoury i Elias Fadel Khoury zaprojektowali aplikację na iPhone'a, która w prosty sposób umożliwia użytkownikom robienie zdumiewających 360 stopniowych panoram i szybkie dzielenie się nimi ze znajomymi.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i wolna od reklam. Model biznesowy opiera się na płatnych funkcjonalnościach dla specjalistów z branży nieruchomości. Niedługo Dermandar będzie miał okazję pobić swój rekord pobranych aplikacji, gdyż lada moment pojawi się aplikacja na system Android.

źródło: thenextweb.com