Deserve dostał 50 mln dolarów od Goldman Sachs. Startup oferuje karty kredytowe dla młodych

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

deserve

Udostępnij:

Deserve to fintechowy startup oferujący karty kredytowe dla młodych ludzi. Z opartej na chmurze platformy korzystają także klienci biznesowi. Młoda firma zebrała 50 milionów dolarów w nowej rundzie finansowania serii C prowadzonej przez Goldman Sachs. Pozyskane środki Deserve przeznaczy na dalszy rozwój platformy zwanej „Card as a Service” (CaaS).

Deserve chce konkurować z innymi operatorami kart kredytowych takimi jak Synchrony czy Alliance Data. Synchrony posiada także usługę CaaS, którą kieruje do firm (również tych z branży fintech), marek konsumenckich i uniwersytetów. Klientami Synchrony są podmioty, które oferują swoje własne produkty finansowe.

Platforma Deserve Credit posiada także interfejs API. To zapewnia partnerom możliwość skonfigurowania programu z systemem w ciągu 90 dni. Zazwyczaj czas konfiguracji w takich przypadkach wynosi 18–24 miesięcy.

Poza tym narzędzie wykorzystuje uczenie maszynowe w połączeniu z danymi finansowymi.

Młodzi Amerykanie unikają kart kredytowych

Nowatorskie rozwiązanie od Deserve jest istotne dla instytucji finansowych, ponieważ wielu konsumentów urodzonych po 1995 roku unika kart kredytowych z obawy przed zadłużeniem się. W Stanach Zjednoczonych takie osoby stanowią 5% konsumentów.

Jednocześnie raport TransUnion podaje, że gdy konsumenci z pokolenia Z wchodzą na rynek po raz pierwszy, często wybierają karty kredytowe zamiast innych produktów kredytowych. Dodatkowo bez historii kredytowej wielu młodszych użytkowników często nie kwalifikuje się do założenia tradycyjnej karty kredytowej.

Deserve zachęca do kredytów

Deserve wychodzi naprzeciw młodym ludziom. Oferuje szybki kredyt, o który można ubiegać się prosto ze smartfona. Na akceptację należy poczekać zaledwie kilka minut.

Cała oferta obejmuje również edukację finansową, nagrody cashback, programy motywacyjne od Amazon (Prime Student), Mastercard (ochrona telefonu komórkowego), Priority Pass (salony na lotniskach) i inne.

Od 2018 r. Deserve współpracuje z klientami takimi jak: Sallie Mae, New Jersey Institute of Technology i Honor Society. Startup pomaga tym firmom uruchomić usługę kart kredytowych zaprojektowanych dla ich odbiorców. Deserve obsługuje dziś ponad 100 000 konsumentów.

Goldman Sachs wspiera finansowo Deserve

Dzięki dofinansowaniu od Goldman Sachs, Deserve planuje dalsze rozwijanie platformy, interfejsów API i możliwości uczenia maszynowego w zakresie wynajmu danych i inżynierii, a także rozszerzenia działów sprzedaży i marketingu B2B.

Ashwin Gupta, dyrektor zarządzający Goldman Sachs, powiedział, że ich firma wspiera Deserve w misji rozszerzania dostępu do kredytu oraz możliwości kreowania własnych produktów kredytowych na zamówienie. Uważa także, że takie rozwiązania mogą przynieść oszczędności i nowe możliwości dla instytucji w różnych branżach.

Deserve zgarnęło już ok. 100 mln dolarów

Łączna kwota zebranych przez Deserve środków wynosi obecnie około 100 milionów dolarów. Firma nie jest jeszcze rentowna, ale to może się wkrótce zmienić — tak uważa Kalpesh Kapadia, współzałożyciel i dyrektor generalny Deserve.

Obecnie Deserve to zespół 60 osób. W ciągu najbliższych 6 miesięcy firma chce zwiększyć liczbę pracowników do 100.

Polskie fintechy tworzą innowacyjne karty płatnicze

Obecnie powstają nie tylko nowe możliwości dla korzystających z kart kredytowych. Polskie spółki fintechowe tworzą innowacyjne produkty i usługi płatnicze na bazie nowych technologii. Produkty te odpowiadają na coraz większe oczekiwania klientów i wprowadzają na rynek usługi konkurencyjne dla oferty banków.

Poza tym coraz popularniejsze są wielowalutowe karty płatnicze. Takimi kartami można płacić za zakupy stacjonarnie i w internecie. Nowa, niebankowa karta Twisto umożliwia robienie zakupów w kraju i za granicą. Dzięki niej można odroczyć płatność nawet do 45 dni bez dodatkowych kosztów.

Ogromnie wzrasta też w Polsce popularność BLIK-a i płatności zbliżeniowych.

fot.mat.pras. Deserve | https://www.facebook.com/DeserveCards/