Deutsche Telekom otwiera w Krakowie inkubator innowacji dla Europy Środkowo-Wschodniej

deutsche telekom otwiera w krakowie inkubator innowacji dla europy srodkowo wschodniej
Udostępnij:
Po sukcesie w Berlinie, Deutsche Telekom uruchamia hub:raum – inkubator innowacji, w Krakowie – technologicznym i startupowym sercu Polski. Nowe centrum będzie wspierać innowacyjne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Po sukcesie w Berlinie, Deutsche Telekom uruchamia hub:raum – inkubator innowacji, w Krakowie – technologicznym i startupowym sercu Polski. Nowe centrum będzie wspierać innowacyjne firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska to drugi europejski kraj, w którym Deutsche Telekom otwiera się na innowacje z zewnątrz i nawiązuje współpracę ze startupami. Podobnie jak berliński inkubator, hub:raum w Krakowie będzie oferować początkującym firmom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej kompleksowe wsparcie począwszy od finansowania, poprzez zapewnienie przestrzeni do pracy i doradztwa mentorów oraz ekspertów, skończywszy na dostępie do zasobów Deutsche Telekom, takich jak baza klientów, usługi techniczne i dostęp do infrastruktury Grupy DT.

Kraków to jedno z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się europejskich centrów innowacji, oferujące szereg inicjatyw wspierających startupy. Wierzymy, że silna krakowska społeczność akademicka i startupowa wraz z odbywającymi się tam licznymi lokalnymi i międzynarodowymi konferencjami poświęconymi technologii i innowacjom stanowią idealny grunt dla naszej inicjatywy – mówi Mark Klein, Senior Vice President Commercial Excellence Europe w Deutsche Telekom. Jestem przekonany, że nowy inkubator przyciągnie innowacyjne startupy z Europy Środkowo-Wschodniej, dając im możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Naszym celem na ten rok jest nawiązanie współpracy z około pięcioma najbardziej interesującymi projektami.

hub:raum Kraków należy do Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile w Polsce,, będącej częścią Grupy Deutsche Telekom oferującej usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych w 14 europejskich krajach. Startupy zainteresowane współpracą, działające w szczególości w obszarach związanych z telekomunikacją (np. technologie, aplikacje, usługi), mediami cyfrowymi czy internetem, mogą kierować swoje zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.hubraum.com/en/contact.

Nie mieliśmy wątpliwości, że premiera naszej inicjatywy powinna mieć miejsce podczas konferencji, które są tak ważne dla polskiej społeczności startupowej. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze założenia podczas Mobile Mobile Conf i European Rails Conference Railsberry. Cieszymy się także, że w obu tych wydarzeniach wezmą udział reprezentanci Blinkist, pierwszego startupu, który nawiązał współpracę z hub:raum Berlin. To najlepszy dowód na to, że chcemy ściśle współpracować i dzielić się wiedzą, by oferować startupom z naszego regionu najlepsze rozwiązanie – mówi Milan Zika, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Pierwszy inkubator Deutsche Telekom utworzony pod marką hub:raum funkcjonuje w Berlinie od połowy 2012 roku. W pierwszym roku działalności dołączyły do niego cztery startupy: Blinkist, Stylemarks, Salonmeister oraz Reputami.

Więcej informacji o hub:raum Kraków znajduje się na stronie internetowej: https://www.hubraum.com/en.

źródło: informacja prasowa