DevSkiller pozyskuje 5 mln złotych. Zamierza rozwijać się na zagranicznych rynkach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

DevSkiller pozyskuje 5 mln złotych. Zamierza rozwijać się na zagranicznych rynkach

Udostępnij:

DevSkiller oferuje rozwiązania wspierające rekrutację i zarządzanie pracownikami w sektorze IT. Spółka właśnie pozyskała inwestora. Fundusz SpeedUp Energy Innovation zainwestował w DevSkiller blisko 5 milionów złotych. Zebrane środki pomogą firmie w dalszej ekspansję na rynkach zagranicznych oraz w rozwoju kolejnych narzędzi uzupełniających ofertę spółki.

– Rynek DevSkillera rośnie dziś w tempie wykładniczym. Dzieje się tak dlatego, że w miarę postępu rewolucji cyfrowej każda firma musi stać się firmą technologiczną. Nawet najbardziej “tradycyjna”. W związku z tym praktycznie każde przedsiębiorstwo na świecie musi wykształcić u siebie zdolności testowania i rozwoju programistów. Jeżeli dodamy do tego, jak wiele osiągnął DevSkiller do dzisiaj z bardzo niewielkim – jak na skalę wyzwania – finansowaniem, to muszę przyznać, że dawno nie mieliśmy tak łatwej, oczywistej decyzji inwestycyjnej do podjęcia. Nie mogę się doczekać kolejnych etapów rozwoju tej spółki i jestem dumny, że będziemy w nich założycielom spółki towarzyszyć – mówi Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Energy Innovation.

Software house z własnym produktem

DevSkiller rozpoczął działalność w 2013 roku jako software house, jednocześnie rozpoczynając prace nad pierwszym produktem, który został wydany w 2016 roku. Rok później spółka pozyskała wsparcie anioła biznesu, który zainwestował w projekt blisko 2 miliony złotych. Wówczas inwestycja została przeznaczona na rozwój technologii i testowanie kanałów sprzedaży.

– Zaczęliśmy od stworzenia DevSkiller Talent Score, który jest platformą oceny umiejętności technicznych bazującą na RealLifeTesting. Rozszerzamy teraz naszą ofertę produktową, aby stać się pierwszym punktem kompleksowej obsługi zatrudniania i rozwijania talentów za pomocą jednego systemu pozyskiwania, ewaluacji, rozmów rekrutacyjnych i rozwoju kompetencji przez cały cykl życia pracownika – mówi Jakub Kubryński, CEO DevSkiller.

Klienci w 59 krajach

Poza platformą DevSkiller Talent Score spółka oferuje również narzędzie, które ma na celu umożliwienie prostej diagnozy i mapowania stanu kompetencji poszczególnych pracowników w organizacjach. Jest to platforma zarządcza, z której korzystać będą mogli managerowie działów oraz całych organizacji. Rozwiązanie jest obecnie testowane z klientami.

Rozwiązania tworzone przez spółkę oferowane są klientom w modelu Software as a Service. Firma aktualnie ma ponad 250 klientów z 59 krajów, takich, jak m. in.: USA, Wielka Brytania, Polska, Kanada, Holandia, Francja, Australia, Szwecja czy Chiny. Z rozwiązań oferowanych przez DevSkiller korzystają między innymi PayPal, Cisco, ING, Deloitte, EY czy Allegro. W najbliższym czasie, poza uzupełnieniem oferty produktowej zespół będzie koncentrować się na dalszej ekspansji, między innymi do krajów skandynawskich.