DHL Parcel Polska szuka rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo na drogach i ogłasza konkurs grantowy

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

DHL Parcel Polska szuka rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo na drogach i ogłasza konkurs grantowy

Udostępnij:

Od początku tego roku tylko do maja na polskich drogach doszło do blisko 11 tys. wypadków. DHL Parcel Polska z okazji 50-lecia przygotował konkurs na projekty, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa drogowego. Firma przeznaczy grant w wysokości 50 tys. zł na realizację zwycięskiego pomysłu. Konkurs „Bezpiecznie z DHL” to nie jedyne działanie DHL Parcel, związane z bezpieczeństwem, firma szkoli również swoich kurierów z pierwszej pomocy.
Każdy kto ma pomysł na to, jak poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach, powinien zgłosić się do konkursu „Bezpiecznie z DHL”, który firma DHL Parcel Polska przygotowała z okazji 50-lecia. Zgłaszane rozwiązania mogą dotyczyć kierowców, pieszych, rowerzystów, motocyklistów, dzieci czy seniorów. Tak więc obszar konkursowy jest szeroki. Pomysłodawca najlepszego rozwiązania otrzyma 50 tys. zł na realizację projektu.

Celem konkursu jest promowanie projektów, działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Idea jest bardzo ważna, ponieważ statystyki są bezlitosne.

– Od stycznia do maja tego roku doszło w Polsce do 10 866 wypadków, w których zginęło 1075 osób, a 12 789 zostało rannych. W tym czasie zatrzymaliśmy też 42 291 nietrzeźwych kierowców – wylicza podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Projekty można zgłaszać do 26 września 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie na stronie www.dhlparcel.pl/konkurs-grantowy.

W konkursie mogą wziąć udział: organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie oraz firmy, działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jurorzy konkursu szczególną uwagę będą zwracać na projekty innowacyjne, oparte na nowoczesnych technologiach.

50 tys. na 50-lecie

Wszystkie jednostki krajowe DHL na całym świecie świętują w tym roku 50-lecie istnienia firmy. Dokładnie 26 września Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn z San Francisco postanowili założyć firmę. Dziś DHL to jedna z największych, międzynarodowych firm logistycznych. Z tej okazji każdy krajowy oddział DHL postanowił wesprzeć idee, które są dla nich szczególnie ważne. Polski DHL postawił na bezpieczeństwo na drogach.

– Od wielu lat w DHL Parcel Polska kierujemy się bezpieczeństwem jako jedną z podstawowych wartości zarówno w działaniu jak i w komunikacji z otoczeniem. Codziennie na ulice całego kraju wyjeżdża ponad 3500 naszych kurierów i blisko 1000 kierowców transportu liniowego, dlatego czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze. Staramy się edukować naszych pracowników, prowadzimy szkolenia dla kurierów z zakresu pierwszej pomocy, ale jako tak wielka firma, mamy też wyjątkowe zobowiązania wobec społeczeństwa. Tak zrodziła się idea konkursu, a 50-lecie firmy to doskonała okazja, aby go zainaugurować. Serdecznie zapraszam wszystkich, którym temat jest bliski, bo nie ma nic ważniejszego jak zapewnienie ludziom bezpieczeństwa – mówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska.

DHL Parcel na straży bezpieczeństwa

Konkurs „Bezpiecznie z DHL” to nie jedyna inicjatywa, która ma na celu podnoszenie bezpieczeństwa. Firma szkoli również swoich pracowników z pierwszej pomocy. Według badań CBOS 67 proc. Polaków deklaruje, że potrafi udzielać pierwszej pomocy. Mogłoby się wydawać, że to dużo, jednak tylko 19 proc. jest pewnych swoich umiejętności w tym zakresie, a prawdopodobieństwo, że staniemy się świadkami wypadku, jest niestety duże. Dlatego DHL postanowił zadbać o swoich pracowników w tym zakresie. Jak się okazało kurierzy zareagowali na program entuzjastycznie i nie brakowało chętnych.

Wypadki drogowe to jedne z najczęstszych sytuacji wymajających udzielenia pierwszej pomocy, a praca kurierów polega właśnie na tym, że cały czas są w drodze.  To ważne, żeby w sytuacjach kryzysowych nie zwątpili w swoje umiejętności, a z drugiej strony, kiedy widzą na szkoleniach konsekwencje różnych zdarzeń, stają się bardziej odpowiedzialnymi i świadomymi uczestnikami ruchu – wyjaśniają inicjatorzy szkoleń. Do tej pory, w ramach projektu „Z kurierem bezpiecznie”, w kursach pierwszej pomocy wzięło udział blisko 100 kurierów, a kolejna edycja programu odbędzie się już we wrześniu.

Artykuł powstał przy współpracy firmy DHL Parcel Polska

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem