Diagnostyka wprowadzi pilotaż mobilnego KTG Pregnabit od Nestmedic

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Diagnostyka wprowadzi pilotaż mobilnego KTG Pregnabit od Nestmedic

Udostępnij:

Największa sieć laboratoriów medycznych w Polsce – Diagnostyka, przeprowadzi pilotaż rozwiązania od Nestmedic. Mobilne KTG Pregnabit już w listopadzie trafi do wybranych placówek w Krakowie.

Pilotaż jest początkiem komercyjnej współpracy obu firm. Dla Nestmedic to szansa na zwiększenie rynku swoich odbiorców nad Wisłą, bo Diagnostyka obsługuje w całej Polsce 15 milionów pacjentów rocznie. Przy tym posiada 800 własnych placówek i współpracuje z innymi placówkami zdrowia. W sumie w ofercie Diagnostyki znajduje się 2500 badań, w tym z zakresu ginekologii i położnictwa. Dzięki systemowi Pregnabit oferta skierowana do kobiet w ciąży będzie jeszcze większa.

– Projekt wdrożenia systemu Pregnabit wpisuje się w wizję rozwoju naszej Grupy. Jako największa sieć laboratoriów diagnostycznych w Polsce chcemy poszerzać ofertę w zakresie usług dla kobiet w okresie prenatalnym – również w zakresie usług mobilnych. Nowoczesne rozwiązania informatyczne, które wykorzystujemy do szybkiej diagnozy służą lekarzom do  optymalnego leczenia pacjentów i wczesnej profilaktyki. To już rzeczywistość, którą budujemy z myślą o nowych pokoleniach – mówi prof. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki.

Pregnabit to urządzenie do badania dobrostanu płodu, które jest tak samo skuteczne jak kardiotokograf będący na wyposażeniu szpitali, ale na tyle małe, aby można było zabrać je do domu. Urządzenia trafiają do szpitali i przychodni, którym są oferowane w modelu abonamentowym. Z kolei właściciele tych placówek medycznych mogą wypożyczać sprzęt paniom, aby te mogły samodzielnie kontrolować stan płodu w domu.

– Rozpoczęcie współpracy z tak dużą siecią laboratoriów medycznych, jaką oferuje Diagnostyka, jest dla nas znaczącym krokiem w realizacji strategii rozwoju Nestmedic. Oferta Diagnostyki trafia rocznie do milionów pacjentów. Kierowana jest również do lekarzy, pielęgniarek oraz położnych. Wykorzystuje nowoczesne rozwiązania informatyczne. To bardzo cenne we współczesnej opiece nad pacjentem. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć system kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży. Wierzymy, że dzięki współpracy z tak renomowanym partnerem będziemy mogli skokowo zwiększyć skalę naszych działań na rynku polskim – komentuje dr n. med. Patrycja Wizińska Socha, prezes Nestmedic.

Nestmedic

Firma Nestmedic SA powstała w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe stworzył innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu certyfikowanego, profesjonalnego urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny.