Displate wśród najgorętszych europejskich startupów TNW Conference 2019

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Displate wśród najgorętszych europejskich startupów TNW Conference 2019

Udostępnij:

W maju w Amsterdamie odbyła się jedna z najważniejszych technologicznych konferencji w Europie – TNW Conference 2019. Najgorętszym polskim startupem został Displate, wyłoniony z Tech5 – społeczności najciekawszych młodych firm technologicznych w Europie i Izrealu.
Displate to marketplace działający w Polsce, z siedzibą w Warszawie, którego sprzedaż trafia w 99,66 proc. do klientów zagranicznych – największym rynkiem są Stany Zjednoczone

Organizator konferencji – The Next Web – jeden z największych technologicznych portali na świecie, docenił Displate za stworzenie platformy zrzeszającej utalentowanych artystów z całego świata, pomagającej im zwiększyć grono obiorców i potencjalnych klientów. Można zakupić na niej różnorodne i oryginalne prace wykonane w formie metalowego plakatu. Dzięki szybkiemu rozwojowi i rosnącej popularności na całym świecie, firmie udało się nawiązać współpracę z takimi markami jak Star Wars, Marvel, DC Comics czy Blizzard. Jak podkreślono, bardzo istotne było również zaangażowanie startupu w działania ekologiczne i jego wpływ społeczny – każdy zakup na platformie Displate przekłada się na posadzenie 10 drzewek w różnych częściach świata.

– Jesteśmy niesamowicie dumni z przyznania nam tytułu Hottest Startup in Poland. Już samo znalezienie się wśród 100 najgorętszych startupów Europy jest ogromnym wyróżnieniem. Nagroda jest dla nas motywacją do dalszej pracy i nieustannego rozwoju. Chcemy ciągle udoskonalać naszą platformę – mówi Karol Banaszkiewicz, współzałożyciel Displate.

Kilka miesięcy temu organizatorzy konferencji, w porozumieniu z firmą płatniczą Adyen i ponad setką inwestorów, wyłonili po 5 najgorętszych startupów z najważniejszych i najlepiej rozwijających się europejskich krajów. Pod uwagę brano między innymi wydajność, wzrost i potencjał poszczególnych przedsiębiorstw. Wśród 5 polskich startupów znalazł się również Displate, który ostatecznie został wybrany tym najciekawszym. Szczególną uwagę zwrócono na Polskę, która w raporcie Światowego Banku została uznana za jeden z najbardziej przyjaznych dla startupów ekosystemów na świecie, zajmując pozycję wyższą niż Australia czy Wielka Brytania.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem