Divante i Gekosale – mariaż na rynku e-commerce

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zespół Divante zainwestował w Gekosale.pl – najpopularniejszą polską platformę e-commerce typu open-source. Utworzono nową spółkę, w której Divante objęło 51% udziałów.

Zespół Divante zainwestował w Gekosale.plnajpopularniejszą polską platformę e-commerce typu open-source. Utworzono nową spółkę, w której Divante objęło 51% udziałów.

W Divante wierzymy w Wolne Oprogramowanie, zwłaszcza w branży e-commerce, gdzie elastyczność i bezpieczeństwo biznesowe są bardzo istotne. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy dynamiczny rozwój platformy Gekosale. W obecnej wersji oprogramowanie, pod względem funkcjonalnym, konkuruje z najlepszymi platformami Open Source. Oczywiście, bijąc je na głowę, jeśli chodzi o dostosowanie do polskich realiów, integracje i wsparcie użytkowników – mówi Piotr Karwatka, Szef Technologii i Vice-Prezes Zarządu Divante.

Gekosale to platforma udostępniająca bezpłatne oprogramowanie sklepu, które po pobraniu zapewni nam całe zaplecze techniczne naszej działalności handlowej w internecie. Dzięki niemu w prosty sposób stworzymy sklep internetowy. Na tą chwilę z oprogramowania Gekosale korzysta ponad 300 sklepów. Sam system powstał 3 lata temu, a w 2012 roku jego wersję instalacyjną pobierano 300 razy miesięcznie. Zespół Divante tworząc spółkę z Gekosale zaoferował swoje narzędzia, które pomogą nowemu podmiotowi w dalszym rozwoju.

Współpraca z Divante otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości, jeżeli chodzi o dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, strategii i dobrych praktyk e-commerce. Wierzymy, że doświadczenia zdobyte przez Divante przy wdrożeniach dla największych polskich marek w oparciu o inne systemy open-source pozwolą nam zaoferować zupełnie nową jakość oprogramowania w Polsce i na rynkach zagranicznych – mówi Adam Piotrowski, współtwórca Gekosale i Prezes Zarządu nowej spółki.

Współpraca w ramach spółki obejmuje również rozwój Gekolab, czyli platformy z płatnymi jak i darmowymi modułami do sklepów z systemem Gekosale. Przypuszczamy, że na jej działalności najbardziej skupią się partnerzy w nowo otwartej spółce.

Wkrótce dla użytkowników Gekosale pojawią się bardzo korzystne oferty dotyczące usług i produktów związanych z prowadzeniem sklepu – takich jak płatności elektroniczne, dostawy, narzędzia Divante (Quartic – rekomendacje produktowe, Sendingo – e-mail marketing) i inne. Gekosale zostanie aktywnie włączone do oferty Divante – mówi Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante.

Wersja 2.0 oprogramowania oferowanego przez Gekosale zostanie zrefaktoryzowana, aby w pełni zapewnić zgodność z PHP 5.3. Kod będzie poprawiony w taki sposób, aby ułatwić pracę i zwiększyć elastyczność dla autorów nowych modułów.

Oprócz poprawy technicznych aspektów oprogramowania, w serwisie Gekosale będą pojawiać się artykuły i poradniki dotyczące marketingu oraz typowo technicznych tematów. Tomasz Karwatka na pytanie dotyczące kwoty inwestycji niestety nie odpowiedział, ale wyjaśnił, że na Gekosale chcą się skupić w 100%, więc możemy liczyć na naprawdę dobry produkt.

Trzymamy kciuki i czekamy na dalszy rozwój sytuacji.