Divante otwiera biuro w Holandii

divante otwiera biuro w holandii
Udostępnij:
Divante, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru e-biznesu, uruchamia pierwsze zagraniczne biuro. Spółka, której ponad połowa nowo pozyskanych kontraktów pochodzi spoza Polski, zdecydowała się na ekspansję na rynku holenderskim.

Divante dotychczas zrealizowało kilkanaście zagranicznych projektów. Wśród nich znalazło się m.in. wdrożenie e-sklepu dla niemieckiej sieci SPIELE MAX AG, będącej liderem w sektorze sprzedaży detalicznej produktów dla dzieci oraz budowa serwisu e-commerce dla holenderskiej firmy Loods5.nl, oferującej meble i artykuły dekoracyjne. 

- Holenderski rynek e-commerce jest bardzo dojrzały, co przekłada się na wyższą świadomość firm, z którymi mamy przyjemność pracować. Klienci mają konkretne oczekiwania i wiedzą, jak efektywnie współpracować z zespołem IT - mówi Tomasz Karwatka, CEO Divante z Grupy OEX.

Uruchomienie biura w Rotterdamie ma na celu umocnienie pozycji wrocławskiej spółki na rynku holenderskim. Pozwoli to zapewnić efektywniejsze wsparcie obecnym lokalnym klientom Divante i jednocześnie ułatwi pozyskiwanie nowych kontraktów. Obecnie spółka pracuje dla kolejnego  holenderskiego e-sklepu, jest także w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Wejście na rynek holenderski jest kolejnym etapem rozwoju Divante. - Oczywiście nie zamykamy się na współpracę z klientami z innych krajów. Obecnie realizujemy kilkanaście zagranicznych wdrożeń, przede wszystkim w Europie Zachodniej i USA. Duża część tych projektów przeradza się w stałą współpracę - dodaje Tomasz Karwatka.

Divante wspiera także polskie marki w uruchamianiu sprzedaży online na innych rynkach. Spółka zrealizowała takie projekty m.in. dla Solar, Reserved i Złotych Wyprzedaży.

W 2015 roku Divante znalazło się w zestawieniu TOP3 najlepszych firm wdrażających technologię Magento, przygotowanym przez serwis Clutch.co. Spółka została także finalistą międzynarodowego konkursu Online Retail Awards - 2015 w kategorii E-commerce or m-commerce company of the year.

fot. pixabay.com