Dla startupów, które chcą chronić klimat mamy 15 000 euro i wsparcie ekspertów. Aplikuj i dołącz do Climate Accelerator

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Dla startupów, które chcą chronić klimat mamy 15 000 euro i wsparcie ekspertów. Aplikuj i dołącz do Climate Accelerator

Udostępnij:

Grant w wysokości 15 tys. euro, wsparcie coachów i ekspertów z zakresu proklimatycznych rozwiązań, biznesu i komercjalizacji. To oferta Climate Accelerator, programu dla startupów, działających na rzecz neutralności klimatycznej, w ramach którego firmy mogą rozwijać swoje innowacje. Rekrutacja do akceleratora trwa tylko do 30 września.

Program akceleracji realizowany będzie przez siedem tygodni. Akcelerator czeka na zgłoszenia startupów, które mają innowacyjny pomysł, dotyczący takich obszarów jak:

  • podniesienie jakości życia w miastach i regionach
  • ekologiczne budownictwo
  • nowoczesne rozwiązania finansowe
  • czysta mobilność i przyjazny środowisku transport
  • redukcja zanieczyszczeń powietrza
  • odnawialne źródła energii
  • odpowiedzialna gospodarka odpadami
  • ekologiczne rozwiązania dla produkcji,

a także innych eko-innowacji, wpływających pozytywnie na rzecz klimatu 
i środowiska naturalnego.

Globalne wsparcie dla eko-innowacji

Climate Accelerator realizuje SPIN-US, spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego, specjalizująca się w transferze wiedzy i technologii. Program powstał w ramach współpracy z Climate-KIC, jedną z największych organizacji, która, identyfikuje 
i stymuluje innowacje, pomagające łagodzić negatywne efekty zmian klimatycznych i wspierające budowę gospodarki niskoemisyjnej. Podobne akceleratory funkcjonują już m.in. we Włoszech i Danii.

– Jeśli chcemy skutecznie zatrzymać i odwrócić postępujące zmiany klimatyczne, potrzebujemy innego spojrzenia i innowacyjnego podejścia. Oddajemy pole do działania startupom, wspierając je jednocześnie ekspercką wiedzą naszych mentorów, grantami na rozwój i dostępem do ekosystemu partnerów 
i inwestorów – wylicza Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes zarządu SPIN-US.

Sytuacja klimatyczna wymaga pracy w dynamicznych sprintach

Proces akceleracji realizowany będzie w formie dynamicznych sprintów, które pozwolą startupom potwierdzić najważniejsze elementy ich modeli biznesowych, zbudować atrakcyjny prototyp, czy podjąć działania w zakresie jego komercjalizacji i szybkiego skalowania.

– Program akceleracji zaprojektowaliśmy z wykorzystaniem najciekawszych 
i sprawdzonych metodologii rozwoju projektów innowacyjnych. Z powodzeniem odnajdą się w nim startupy w początkowej fazie swojego rozwoju, jak również te bardziej dojrzałe – zapewniają Łukasz Cieśla oraz Marcin Szymański z zespołu Climate Accelerator.

Rekrutacja do Climate Accelerator trwa do 30 września

Na zakończenie siedmiotygodniowego programu, podczas Demo Day, uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować efekty akceleracji przed inwestorami, przedstawicielami ośrodków badawczo-rozwojowych, funduszy venture capital oraz przedstawicielami branż, w których rozwijają swoje innowacje.

– Dla uczestników naszego programu akceleracji to będzie okazja, aby nawiązać cenne kontakty biznesowe, które pozwolą na dalszą pracę nad rozwojem, czy wejście w etap komercjalizacji ich rozwiązań. Główna idea, jaka przyświeca Climate Accelerator to właśnie przekształcenie pomysłów w projekty, które 
w rzeczywisty sposób oddziałują na klimat – zaznacza Wojciech Kiljańczyk, członek zarządu SPIN-UŚ.

Podczas programu akceleracji startupy mogą liczyć także na mocne wsparcie 
w zakresie komunikacji na temat ich innowacji i proklimatycznej aktywności.

– Zadbamy o to, aby o akcelerowanych projektach mówiło się nie tylko 
w środowisku zainteresowanym tematyką ekologii czy startupami. Warto pamiętać, że umiejętność budowania wartościowych projektów jest równie ważna, jak możliwość zainteresowania nimi szerokiego grona odbiorców – dodaje Agnieszka Stefaniak-Zubko, która w Climate Accelerator opowiada za komunikację.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie internetowej: www.climateaccelerator.pl

Dołącz do nas także na: facebook.com/climateaccelerator

Masz pytania? Napisz: [email protected]

 

Artykuł powstał we współpracy Climate Accelerator