Dla tych, co nie biegają

dla tych co nie biegaja
Udostępnij:
Jeśli jesteś "królem dyskotek, chodzisz pewnym krokiem przez dancefloor w tył, moonwalkiem jak Jackson" to ta aplikacja jest dla Ciebie. Twórcy Breeze wiedzą, że nie każdemu chce się biegać. Uważają też, że warto wspierać we wszystkich aktywnościach fizycznych. Szczególnie w chodzeniu.

Jeśli jesteś "królem dyskotek, chodzisz pewnym krokiem przez dancefloor w tył, moonwalkiem jak Jackson"1 to ta aplikacja jest dla Ciebie. Twórcy Breeze wiedzą, że nie każdemu chce się biegać. Uważają też, że warto wspierać we wszystkich aktywnościach fizycznych. Szczególnie w chodzeniu.

Grafika główna artykułu royalty free z Fotolia

Zespół RunKeeper, popularnej aplikacji dla wszystkich fascynatów biegania, postanowił stworzyć kolejny produkt dla aktywnych. Dlaczego zdecydował się stworzyć aplikację dla ludzi, którzy nie lubią biegania? - Jest wielu ludzi, którzy chcą być aktywni, ale nie lubią zakładać ubrań sportowych i bardzo się pocić (...) - mówi Mashable Jason Jacobs, szef RunKeepera.

Po pobraniu aplikacji na smartfona z systemem iOS potrzebujemy rejestracji. Program dostosuje też plan treningowy do naszych poprzednich zachowań, które wyciągnie sprzed tygodnia jeśli takie pomiary prowadziliśmy. Dzięki temu będzie wiedzieć ile średnio potrafimy dziennie chodzić i do tego dostosuje małe wyzwania, żebyśmy wykonywali jeszcze więcej aktywności fizycznych.

Breeze powstał, aby nagradzać i motywować użytkowników do tego, aby ruszyli się z domu. Dzięki aplikacji możemy więc liczyć kroki i zgarniać punkty za osiągnięcie założonego celu, którym może być np. przejście dwóch kilometrów. Do aktywności motywować będą powiadomienia. Każde wykonanie zadania zostanie nam też nagrodzone w postaci odznak i punktów.